Jak Przenieść WordPress na Inny Serwer?

W tym artykule szczegółowo opiszę przenoszenie wordpressa na inny serwer. Jak przenieść go na nową domenę bądź przenieść bloga z domeną na inny hosting. W kilku krokach przedstawię Ci czynności, które musisz wykonać, aby poprawnie przenieść bloga.
Aby przenieść bloga na nową domenę, w pierwszej kolejności musisz kupić, dodać domenę do nowego hostingu i przygotować miejsce na bloga. Jeśli masz dodaną domenę oraz przygotowane miejsce na nowym hostingu możesz zacząć migrację bloga na nowy hosting.
W tym celu usuń wszystkie nieużywane wtyczki, szablony, niepotrzebne pliki z katalogu wp-content. Wszystko po to, żeby kopia twojego bloga nie zajmowała wiele miejsca, a zawierała tylko istotne foldery i pliki. Jeśli jednak nie wiesz, co jest istotne, a co nie, skopiuj cały folder wp-content na twardy dysk.
Na nowy hosting potrzebujesz przenieść bazę danych, katalog wp-content oraz foldery i pliki, które sam utworzyłeś w katalogu głównym wordpress’a. Zacznijmy zatem po kolei.

Spis Treści

  1. Kopiowanie katalogu wp-content na swój twardy dysk
  2. Kopiowanie utworzonych plików i folderów utworzonych przez siebie
  3. Wykonanie kopii bazy danych
  4. Instalacja bloga na własnym serwerze
  5. Aktualizacja wp-content
  6. Aktualizacja bazy danych
  7. Aktualizacja adresu url strony

1. Skopiuj katalog wp-content na swój twardy dysk

Aby to zrobić, zaloguj się na konto FTP za pomocą klienta FTP (np. FileZilla). Przejdź do katalogu, gdzie znajduje się instalacja WordPress’a i pobierz go na dysk jak na przykładzie poniżej:

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #1

Pamiętaj, że im więcej niepotrzebnych wtyczek, szablonów, katalogów z backupami, tym dłużej klient FTP będzie pobierał dane na dysk.

2. Skopiuj utworzone przez ciebie pliki i foldery z WP

Jeśli utworzyłeś własnoręcznie jakieś foldery, pliki w głównym katalogu WordPress’a, skopiuj je również na komputer. Nie kopiuj jednak plików utworzonych przy instalacji. Pobierz tylko te, o których wiesz, że zostały utworzone przez Ciebie. Żadnych plików konfiguracyjnych nie ma potrzeby kopiować.
UWAGA: Jeśli wprowadzałeś zmiany w pliku .htaccess oraz wp-config.php, bądź przypuszczasz, że mogła to zrobić zainstalowana przez Ciebie wtyczka, skopiuj również pliki .htaccess oraz wp-config.php (Pliki te znajdują się w głównym katalogu WordPressa)

3. Wykonaj kopię bazy danych

Bardzo ważny krok, bez którego twój blog nie będzie działał. W bazie danych znajdują się informacje na temat konfiguracji całego bloga, od wtyczek, przez szablony, loginy, aż po głupie rewizje wpisów.
Kopię bazy danych możesz wykonać na kilka sposobów. W tym artykule pokażę ci, jak wykonać backup za pomocą wtyczki WP-DB Manager. Jeśli nie wiesz, jak instalować wtyczki, zobacz tutaj. Jeśli używasz WP-DB-Backup, przeczytaj ten wpis.
Po instalacji wtyczki w prawym panelu administracyjnym będzie widoczna zakładka Database (Screenshot #2)
Wybierz BackUp DB i jak na screenshocie #2 kliknij BackUp. Jeśli blog, który przenosisz zawiera mnóstwo danych, zaznacz również GZIP Database Backup File.

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #2

Jeśli chcesz pobrać bezpośrednio kopię bazy danych na dysk, kliknij zakładkę Manage DB Backup, zaznacz wersję kopii i pobierz na dysk.
Kiedy już masz gotową bazę danych na dysku, możesz zacząć przenoszenie strony na nowy hosting.

4. Zainstaluj bloga na nowym serwerze

Jak zainstalować bloga WordPress pisałem już wiele razy:
Instalacja Manualna | Instalacja za pomocą Fantastico
Jeśli posiadasz hosting na az.pl, instalacja zajmie ci 2 minuty. Z pola Najpopularniejsze aplikacje wybierz Blog WordPress i następnie Install (Screenshot #3 oraz Screenshot #4)

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #3
Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #4
Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #5

Jeśli chcesz zainstalować bloga w głównym katalogu WordPress’a, wyczyść pole In Directory(SCREENSHOT #5). Admin Username, Admin Password oraz Admin Email najlepiej ustaw zgodnie z danymi bloga na starym serwerze. Zapamiętaj, a najlepiej zapisz nazwę nowej bazy danych (aby wiedzieć, którą bazę danych będziesz aktualizował przez phpmyadmin w kroku numer 6).
Jeśli poprawnie wypełniłeś wszystkie szczegóły, kliknij przycisk Install, aby zainstalować bloga.

5. Zaktualizuj katalog wp-content

Teraz zaloguj się na swoje NOWE konto FTP i podmień cały katalog wp-content na ten ze starego serwera.
Aby to zrobić poprawnie, najpierw usuń wp-content na nowym serwerze (razem z plikami) i następnie wgraj katalog, który skopiowałeś na dysk ze starego serwera. Przesyłanie zajmie trochę czasu, dlatego poczekaj, aż wszystkie pliki zostaną poprawnie przesłane na serwer.

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #6

6. Zaktualizuj bazę danych

Instalując nowy blog na nowym hostingu i domenie utworzyłeś również nową bazę danych. Aby wszystko działało poprawnie, musisz usunąć nowo powstałą bazę i wstawić kopię bazy danych ze starego serwera. Jak to zrobić szczegółowo opisałem już we wpisie WordPress BackUp od paragrafu WordPress – dzyskiwanie bazy danych.
Aby zaktualizować bazę danych, zaloguj się do phpmyadmin.

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #7

Po lewej stronie zobaczysz listę baz danych. Odszukaj nazwę nowej bazy danych z kroku 4 i wybierz ją. Jeśli posiadasz hosting na az.pl, nazwa danych będzie również poprzedzona loginem, jak na zdjęciu poniżej:

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #8

Zaznacz wszystkie tabele, wybierz Usuń z rozwijanego menu i potwierdź akcję. Jeśli nie jesteś pewny, jak to zrobić, przeczytaj mój wpis na temat odzyskiwania bazy danych (link wyżej).
Jeśli twoja nowa baza danych jest już wyczyszczona, zaimportuj kopię bazy danych ze starego serwera(screenshot #8 niżej). Wybierz zakładkę Import, następnie Lokalizację pliku tekstowego i w prawym dolnym rogu wciśnij Wykonaj.

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #9

Twoja baza powinna działać poprawnie. Sprawdź teraz swoją nową stronę. Jeśli przenosiłeś bloga na nową domenę, prawdopodobnie linki na nowej stronie w dalszym ciągu będą odwoływać się do starej domeny. Dzieje się tak dlatego, że WordPress zapamiętuje adres strony właśnie w bazie danych. Lecz tutaj mam dla Ciebie świetną wiadomość. Nie musisz grzebać w bazie danych w poszukiwaniu starych linków i zmieniać je na nowe.

7. Zaktualizuj „site url” w bazie danych WordPress

Jest wiele sposobów, aby zaktualizować adres url bloga na nowej domenie. Możesz ustawiać zapytania w phpmyadmin, dodać kod do pliku wp-config.php. Lecz ja polecam zainstalować wtyczkę Search and Replace. Dzięki niej ustawisz poprawne adresy na całym blogu 3 kliknięciami myszy! Wtyczkę przetestowałem dzisiaj i jest tak prosta w obsłudze, jak dodawanie wpisów na blogu 😉
[AKTUALIZACJA 13 LUTY 2012]
Właśnie przetestowałem wszystkie metody zmiany adresu url na blogu WordPress i odkryłem, że najprostszą i najbardziej skuteczną opcją jest zastosowanie wtyczki Velvet Blues Update URLs. Aby to zrobić szybko i bezboleśnie, przeczytaj mój wpis – jak zmienić adres strony w WordPress.
Aby zmienić adres bloga na nowy, zaloguj się do panelu administracyjnego bloga WordPress i zainstaluj wtyczkę Search and Replace. Następnie wybierz z lewego panelu Narzędzia(Tools) -> Search & Replace (Screenshot #9) i zaznacz All search/replace!
W polu Search for wpisz stary adres url
Natomiast w polu Replaced with wpisz nowy adres url, jak na przykładzie poniżej:

Jak przenieść bloga – SCREENSHOT #10



Następnie kliknij Go>> i to wszystko! Twój blog powinien działać, jak należy 😉
Daj znać, czy ci się udało w komentarzu. Jeśli masz jakieś pytania, problemy z przenoszeniem bloga wordpress czy to na nowy hosting, czy domenę, podziel się w komentarzu lub zadaj mi pytanie korzystając z formularza kontaktowego, skype lub z Facebooka.
Pozdrawiam!


Comments

125 odpowiedzi na „Jak Przenieść WordPress na Inny Serwer?”

  1. Witam.
    Przewalczyłem temat instalacji WP MS na nowym serwerze. Mam już go poprawnie zainstalowanego. Teraz z starego serwera czeka mnie przeniesienie całej treści. Czy podany sposób będzie również działał z przeniesienia z trybu nie MS na instalację WP MS?
    Dziękuję za odpowiedź

  2. Witam. Oczywiście, przy przenoszeniu WordPress Multiuser dany sposób również powinien zadziałać. Ponieważ wszystkie dane przechowywane są w bazie danych oraz ewentualnie w katalogu wp-content. Często trzeba również wprowadzić zmiany w pliku .htaccess. Lecz w tym wpisie + https://netbloger.pl/1183/jak-zmienic-adres-strony-w-wordpress/ znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

  3. Ja użyłem wtyczki archiwizującej, poszło całkiem nieźle. Pozdrawiam

  4. Witam,
    dzięki za instrukcję, tego właśnie szukałem. Ja dodatkowo zrobiłem backup z WordPress’a (xml) i zaimportowałem na nowy serwer, dopiero wtedy wszystko zadziałało poprawnie, no i trzeba pamiętać o włączeniu wszystkich wtyczek, które mają pracować, bo u mnie po przeniesieniu wszystkie były wyłączone.
    Pozdrawiam.

    1. Proszę bardzo 😉
      Polecam również wyłączyć wtyczki na czas przenoszenia bloga, ponieważ czasem powodują one problemy. Natomiast o włączeniu oczywiście nie można zapomnieć ;D
      Pozdrawiam Serdecznie.

  5. Podczas aktualizacji bazy danych wyrzuca błąd w składni SQL, nie bardzo wiem jak to naprawić.
    Błąd
    Istnieje szansa, że właśnie znaleziono błąd w analizatorze składni SQL. Proszę zbadać bliżej swoje zapytanie i sprawdzić, czy cudzysłowy są poprawne i dobrze sparowane. Inną możliwą przyczyną niepowodzenia może być wysyłanie pliku ze znakami binarnymi poza obszarem tekstu ujętego w cudzysłowy. Można również sprawdzić zapytanie SQL poprzez linię poleceń MySQL-a. W znalezieniu przyczyny problemu może pomóc także – jeśli się pojawi – poniższy opis błędu serwera MySQL. Jeśli nadal występują z problemy lub analizator składni zgłasza usterkę a linia poleceń – nie, ogranicz sekwencję zapytań SQL do pojedynczego, które powoduje problemy i zgłoś błąd, dołączając fragment danych zawarty w poniższej sekcji TNIJ:
    —-TNIJ STĄD—-
    eNpzDQryD7JScDZUcDZS8HH1s1IwUDBUsDTnCg4BCstzcflWBgf6WCmY6pnqGZnqJufkcIUGByn4
    B+soOLq7+oXoKIS5AhX6JiYrBDu6OQZ5AlUa6Jkam3MF+DpaKRjrmegZGugZcgV4BIBU6vgHg8wy
    0jM0V/DJzCut4PJx9HO3UijI4QJbI9/NwQAGzG/+3pwmHT5JoUstvcQ6vPbouQuZnat4GEC8JA6t
    FVx+QqqBSUYrUrS8SwOl30k3GMu8m8DfyLC6eG3c3l3v2e9s31d7Luor4/e3ajkl1mX2T1f+mfhr
    UnZadb68gcsBQUetpkVGnofUb0+emTt72031N6VzfugLTVz25uenL/z3Deen1xwJPuh2xxoA2tRi
    9w==
    —-TNIJ DOTĄD—-
    —-SUROWE DANE STĄD—-
    ERROR: C1 C2 LEN: 0 1 97
    STR: 
    MySQL: 5.5.25-cll
    USR OS, AGENT, VER: Mac SAFARI 5.0.537
    PMA: 3.4.10.1
    PHP VER,OS: 5.2.17 Linux
    LANG: pl
    SQL: ���ٖW� �>W}���i�� >b*�
    N%Qb2�d*KuQ��3����s�^���ܷ�}�Z���W}���i�� >b*� N%Qb2�d*KuQ��3����s�^���ܷ�}�Z���<v?������kf{o0D�A*��2I�'ۓ�m���'�u��/�������1�g|�S�F�;
    MySQL zwrócił komunikat:
    #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '?' at line 1

    1. Kolego a jak konkretnie to zrobiłeś?? Właśnie chciałem przenieść bloga z nawa.pl na linuxpl.com i mam to samo.
      Pozdrawiam

  6. Rozwiązałem problem. Wykonałen export z phpMyAdmin i import do nowej bazy z phpMyAdmin i jest OK. Sorry za zamieszanie.

    1. Spoko, dobrze, że rozwiązałeś problem 😉
      Pozdrawiam.

  7. Awatar Paweł
    Paweł

    Witam,
    wykonałem wszystkie kroki opisane w Twoim tutorialu, mimo tego nie udało mi się przenieść strony. Czy mogłem popełnić jakieś oczywiste błędy, o których wiesz że często się zdarzają?
    dzięki

    1. Poradnik został napisany tak, by tych oczywistych błędów uniknąć. Jeśli jeszcze masz z tym problem, skontaktuj się ze mną za pomocą formularza kontaktowego: https://netbloger.pl/kontakt/

  8. Awatar Użytkownik
    Użytkownik

    Bardzo przydatny art 🙂
    Dzięki wielkie!

  9. Dzięki za tutorial. Jestem wdzięczny za twój czas i screeny które umieściłeś. To znacznie zaoszczędziło mój czas. Pozdrawiam.

  10. Świetny wpis! Nie sądziłem, że poradzę sobie z przenosinami ale postępując krok po kroku w niecałe 2 godzinki serwis leży już na innym serwerze i wszystko działa idealnie! Dzięki.

  11. Awatar Menotme
    Menotme

    Tylko dlaczego wyrzuca strone instalacji wp po wykonaniu tych czynności?

    1. Czy przeniosłeś plik wp-config.php?

  12. Awatar Adam
    Adam

    A mi pojawił się problem, Skorzystałem z Search & Replace, krok po kroku. Teraz na stronie raz pojawiają się starte linki a raz nowe.
    Co mam zrobić?
    Dziękuje

    1. Być może u Ciebie nie zaktualizował się jeszcze DNSy. Możesz podać link do swojej strony?

  13. Awatar Kamil
    Kamil

    A jak w takim razie zrobić back up jeżeli skoczył mi się transfer na stronie i nie mogę wejśc do panelu?
    Druga sprawa dwa dni wcześniej zgrałem prawie wszystkie pliki. Bez 2 noych postów i ostatniego szkicu. Czy to wystarczy jako kopia zapasowa?
    Dziękuje i pozdrawiam

    1. Witaj Kamil. Wpisy, treści na stronach, widgety, ustawienia przechowywane są w bazie danych. Musisz zrobić backup bazy danych albo za pomocą wtyczki wp:
      https://netbloger.pl/wordpress-backup-jak-utworzyc-i-odzyskac-baze-danych-wordpress/
      albo eksportując bazę danych przez phpmyadmin (jeśli masz do niego dostęp).
      Jeśli nie masz możliwości dostępu do konta, musisz niestety wykupić transfer.
      Pozdrawiam

      1. Awatar Kamil
        Kamil

        Dziękuje za szybką odpowiedź. W tak gorącym momencie jest ona niezwykle potrzebna.
        [i]eksportując bazę danych przez phpmyadmin (jeśli masz do niego dostęp).[/i]
        A jak to zrobić? Mam dostęp d bazy phpmyadmin. Widze eksportuj. Nacisnąłem to i co dalej, bo mam 3-4 domeny/serwisy na tym, a zależy mi nauratowniu tylko dwóch. Jednak baz jest, aż 8 (pewnie różne warianty z subdomenami?
        Chyba sie udało. 🙂

        1. Kamil jeśli masz dostęp do FTP, sprawdź plik wp-config.php (oczywiście, jeśli to WordPress), Tam znajdziesz nazwę bazy danych, użytkownika oraz hasło.
          Dla pewności wyeksportuj wszystkie bazy wraz z wszystkimi tabelami 😉
          Inne bazy danych mogą być po prostu nieprawidłowe lub nieużywane.
          Jeśli chcesz uratować całe trony, musisz jeszcze odzyskać katalogi wp-content dla każdej strony/bloga, ponieważ tam znajdują się wszelkie pliki, które wrzucałeś poprzez bibliotekę mediów, jak również wtyczki, motywy itp.

          1. Awatar Kamil
            Kamil

            [i]masz dostęp do FTP[/i]
            Tak mam. Mam też do ftp. Stronę mam na swoim serwerze.
            [i]Dla pewności wyeksportuj wszystkie bazy wraz z wszystkimi tabelami ;)[/i]
            Taka była chyba opcja podczas ekspeortu.
            [i]odzyskać katalogi wp-content dla każdej strony/bloga[/i]
            Ten na szczęscie ściągnałem w niedziele. Trochę szkoda mi ostatnich dwóch wpisów, ale może je potem odzyskam.
            Zobaczymy jak mi teraz pódzie. Dzięki za rady.

          2. Awatar Kamil
            Kamil

            Niestety coś nie działa. Cały czas wyskakuje mi błąd.
            Ściągnąłem table z bazy danych do mojego wordpressa sprawdzoną w wp-config. Potem usunąłem nowe tabele z nowej bazy danych. Wgrałem stare tabele do nowej bazy danych i wyskakuje mi taki błąd:
            Błąd
            Zapytanie SQL:
            phpMyAdmin <script src="./js/jquery/jquery-1.6.2.js?ts=1349[…]
            MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
            #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN"
            "http://www.w&#039; at line 1
            Co z tym zrobić?

          3. O ile dobrze pamiętam, problem już rozwiązany?
            Pozdrawiam 😉
            P.S. Dopiero teraz zatwierdzam komentarz, ponieważ akismet coś mi oszalał i dopiero teraz wykopałem 10 porządnych komentarzy ze SPAMu.

  14. Awatar alch
    alch

    @Autor
    Mam wielowątkowy problem. Chcę przenieść mojego bloga z wordpress.com na własną domenę i hosting.
    1. chciałbym aby blog działał na subdomenie. To wymaga zamiany adresu typu mojastrona.pl/blog na blog.mojastrona.pl. WordPress oferuje taką mozliwość, ale potem domaga się wklejenia kodu do HTACCESS, przy czym ten kod trzeba samemu wypełnić treścią – pytanie jak!
    2. chciałbym, aby zawartość bloga została przeniesiona wraz z linkami. Niestety program do eksportu konsekwentnie ignoruje linki wewnętrzne, które sam, własnoręcznie stworzyłem. A jest ich całkiem sporo i nie chciałbym ich utracić.

  15. Dzięki za opis, zabieram się do roboty. Mam nadzieję, że opis dotyczy WP bez względu na wersje.

  16. Dzięki za przejrzystą instrukcje. W przyszły weekend czeka mnie ta wątpliwa przyjemność. Muszę przenieść bloga mojej narzeczonej, więc wszystko musi być perfekt, bo inaczej będę miał przechlapane. Stąd lepiej nie lecieć na żywca, tylko najpierw przeczytać instrukcję stworzoną przez kogoś, komu udało się już wcześniej bezproblemowo przeprowadzić ten proces. Dziękuję za pomoc i rzetelny tutorial. Podoba mi się, że zawiera on dość czytelne ilustracje.

  17. Co zrobić jak działa mi panel do logowania i kokpit a stronka dalej nie? url. http://pawelkaczmarski.pl

    1. Poczekać, aż DNSy się zaktualizują – jakieś 24h. Ale widzę, że już wszystko działa 😉
      Pozdrawiam.
      P.S. Dopiero teraz zatwierdzam komentarz, ponieważ akismet coś mi oszalał i dopiero teraz wykopałem 10 porządnych komentarzy ze SPAMu.

      1. Rzeczywiście działa ale na Firefoxie – Na Google Chrome nie działa, ciągle jest: „Strona w przygotowaniu
        To jest domyślna strona nowo utworzonego konta.
        Jeżeli jesteś właścicielem konta, zamień plik index.html na swoją zawartość.”

        1. Po prostu usuń index.html

          1. Nie mam pliku index.html tylko index.php . Stwierdzam, że przyczyna jest w mojej przeglądarce bo pytałem innych osób i im działa normalnie

          2. W Operze, Firefix, IE9 i Google Chrome wszystko działa jak należy. Wyczyść cookies przeglądarki – Najlepiej odkurz komputer CC Cleaner’em.

  18. Awatar Klik
    Klik

    Witam. A czy do WordPressa nie ma jakiegoś pluginu i zestawu plików do tworzenia kompletnej kopi wordpressa i potem automatycznego rozpakowania i instalacji na nowym hostingu?
    Do joomli jest świetny akeba backup i pliki kickstarter. Nie ma czegoś takiego do WP?

  19. Niezły program ten CC Cleaner 🙂 Dziękuję ładnie – już wszystko śmiga, huczy i buczy 😉

  20. Awatar Kamil
    Kamil

    No właśnie nie do końca, bo wcześniej wykupiłem tylko dodatkowy hosting. Teraz transfer znowu się skończył. Przeniosłem blog, nie mogłem wgrać bazy danych, bo ciągle wyskakiwał bład.
    Teraz prawie wszystko działa poza tym, że wyskakuje błąd 403. Obługa mi powiedziała, że „Błąd 403 głównie oznacza brak pliku index.php lub index.html lub nadanie nieprawidłowych uprawnień chmod.”
    Plik index mam. Szukałem w google co to jest i jak zmienić te uprawnienia chmod. Jednak nic z tego nie zrozumiałem. Nawet nie wiem gdzie tego szukać. Co z tym zrobić? Przepraszam, że tak męcze.

    1. Jeśli chodzi o Chmod’y, zobacz tutaj:
      https://netbloger.pl/jak-zmienic-chmod/
      Skorzystaj z klienta FTP, najlepiej FileZilla – aby zmienić CHMOD’y

  21. Witam,
    Posiadam strone napisana w Joomla 1.5.x, chciałbym przejść na WP (zrobiłem już sobie stronę na localhost). Mój problem polega na tym, ze nie wiem czy najpierw mam odinstalować jakoś to Joomle a potem zainstalować WP i przeniesc te pliki? Pliki znajdują się na http://gamma.e-gco.pl/ Może ktoś mi pomóc lub dać jakiś link do poradnika?

    1. Witaj Paweł,
      Rozumiem, że już zrobiłeś pełną kopię zapasową swojej strony na Joomla? Skoro już zrobiłeś stronę na WP na localhost i wszystko jest tak, jak zamierzasz, to możesz przystąpić do instalacji tej strony na serwerze. Jeśli chcesz zainstalować na tej samej domenie – koniecznie zrób pełny backup Joomli – zarówno bazy danych, jak i innych plików. Następnie zainstaluj WP tak samo, jak na localhost i od razu możesz importować bazę z serwera lokalnego już na hosting.
      Pozdrawiam.

  22. A mógłbys mi wyjasnic szerzej o co chodzi z tym backup Joomli.

    1. A i jeszcze jedno. Ta nowa strona jest inna niz stara (ulepszona wizualnie), domena zostaje ta sama.
      Pozdrawiam.

  23. Wielkie dzięki za porządne wytłumaczenie tematu. Bardzo przydatny dla osób takich jak ja, które w sprawach DNSowo-bazodawnowo-MySqlowych są kompletnie „niezorientowane”.

  24. Awatar Karol Szulc
    Karol Szulc

    Witam. Przeniosłem stronę na inny serwer i nie mogę się teraz zalogować do panelu administracyjnego na nowej stronie, by wgrać wtyczkę do aktualizacji adresów. Próbowałem dopisać 2 linijki do wp-config, ale wtedy logowanie w ogóle prowadzi do złego adresu – domena pojawia się w odnośniku podwójnie. Co robić?

    1. Awatar Karol Szulc
      Karol Szulc

      adres nowej strony: erasmus.pwsz.pila.pl

  25. Mam pytanie, po użyciu Search & Replace przekierowuje na nową domenę lecz jak chce wejsc do wp-admin to znow przekierowuje mnie spowrotem…
    nowadomena.pl/wp-admin = staradomena.pl/wp-admin
    Why 🙁 ?

    1. W przypadku przenoszenia na nową domenę bardzo często występuje problem z DNSami na twoim komputerze. Po prostu przeglądarki widzą jeszcze starą wersję domeny i dlatego są błędy w przekierowaniach. Sprawdź, czy problem występuje na innych maszynach. Na przykład możesz zapytać znajomego, czy u niego poprawnie działają adresy, nie też nie.

      1. jednak to nie DNS, opróżniłem pamięć cache przeglądarki, ciasteczka itp i też nowa strona odnosi się do starej.

        1. Awatar klonepl
          klonepl

          Mam ten sam problem
          nowadomena.pl/wp-admin => staradomena.pl/wp-admin
          Ktoś wie dlaczego tak się stało?

  26. Jaka jest różnica pomiędzy:
    instalacją nowego wordpressa na nowym serwerze i przegraniu tylko wp-content ze starego serwera
    a
    przegraniem całej zawartości wordpressa ze starego serwera?

  27. Witam. Mam pewien problem a mianowicie po przeniesieniu domeny z serwera X na serwer Y według powyższej instrukcji przebiegło prawie bezproblemowo. Jedyny błąd to wszystkie zdjęcia jakie aktualizowałem w tym roku a mianowicie w styczniu nie wyświetlają się po przeniesieniu strony. Dodam, że instalowałem WP w wersjci 3,5 jak również w 3.4.2 ten sam problem. Przeniosłem kilka stron i wszystkie zmienione zdjęcia w 2013 r nie wczytują się. Adres do zdjęć jest poprawny, a nie widać ich nawet w bibliotece. Kiedy ponownie dodam zdjęcie do wpisy pojawia się również to zmienione w styczniu. Mam wówczas dwa identyczne. Czy może ktoś wie gdzie leży problem lub ktoś może się już z czymś takim spotkał?

  28. Awatar Bozenna
    Bozenna

    Witam. Kupiłam Thesis niestety nie przez Pana link. Mam zainstalowany Thesis i uaktualniony do wersji 2.0. Kupiłam roczny abonament za 99$ w themedy.com. Niestety nie umiem pobrać skórek. Czy mógłby Pan udzielić mi wsparcia, może być odpłatnie. Jestem całkiem zielona. Dopiero zaczynam swoją przygodę z tworzeniem strony.

  29. Awatar Bozenna
    Bozenna

    Zadałam pytanie jak wyżej, ale już sobie poradzłam.

    1. Ok, Świetnie, w razie problemów proszę o kontakt emailowy 😉
      Pozdrawiam Serdecznie.

  30. Awatar Mateusz
    Mateusz

    Wykonałem migrację strony ze starej domeny do nowej. Miał ktoś z was później problem przy dodawaniu zdjęć do np. postów? U mnie się nie ładują. Nie widać ich podglądu. Jak dodam jeszcze raz te zdjęcia poprzez ftp to działa. Wygląda mi to na to, że wordpress nie wie gdzie je wgrać czy coś w tym stylu. Do zmiany nazw url używałem wtyczki search&replace. Czy ktoś może mi jakoś pomóc? Z góry dziękuję.

  31. Awatar Konradd
    Konradd

    Witam. Przeniosłem wordpress na inny hosting i strona główna działa wyśmienicie niestety nie działają żadne zakładki, posty, oraz nowe posty. Tzn. jest the request url not found bla bla bla.
    Posłużmy się przykładem mojastrona.pl – działa
    mojastrona.pl/temat1/ – nie działa.
    Nie wiem w czym problem i jak to naprawić. Proszę o pomoc.

  32. Niestety, podane wtyczkowe sposoby na zmianę adresów nie działają z prostej przyczyny – nie można dostać się do panelu administracyjnego, bowiem po zalogowaniu jesteśmy przenoszeni na stary adres tego panelu (nie można się dostać na nowy panel). Pozostaje grzebanie w bazie… Ze swojej strony spostrzegłem również, że zamiast wgrywać nową bazę do WordPressa po czym usuwać wpisy/tabele i zastępować je nowymi, zdecydowanie lepiej jest wgrać starą bazę od razu w phpmyadmin.

  33. Prenioslem wp na inny serwis wedlug instrukcji i dziala 🙂 dzieki za wpis, warto jeszcze wzmiankę o przekierowaniu rowniez domeny na nowy serwer 😉

  34. Awatar sk1one
    sk1one

    „Witam. Przeniosłem wordpress na inny hosting i strona główna działa wyśmienicie niestety nie działają żadne zakładki, posty, oraz nowe posty. Tzn. jest the request url not found bla bla bla.
    Posłużmy się przykładem mojastrona.pl – działa
    mojastrona.pl/temat1/ – nie działa.”
    Mam podobny problem rozwiazales go??

  35. Pomocny wpis, dzięki za opis działania które chyba każdemu na dłuższą metę się przyda 🙂

  36. Awatar Daniel
    Daniel

    Witam,
    nie da się tego obejść?
    Checking MYSQL Dump Path …
    MYSQL dump path does NOT exist. Please check your mysqldump path under DB Options. If uncertain, contact your server administrator.
    Checking MYSQL Path …
    MYSQL path does NOT exist. Please check your mysql path under DB Options. If uncertain, contact your server administrator.
    Checking PHP Functions (passthru(), system() and exec()) …
    passthru() disabled.
    system() disabled.
    exec() disabled.
    I’m sorry, your server administrator has disabled passthru(), system() and exec(), thus you cannot use this backup script. You may consider using the default WordPress database backup script instead.

  37. Awatar Rafał
    Rafał

    Witam serdecznie jak mam sprawdzić czy wgrana strona działa poprawnie kiedy adres http://www.pracownia55.pl dalej wskazuje na stary hosting. (Przenoszę się na home.pl)
    Kiedy zmienić DNSy? Po wgraniu paczki instalacyjnej WordPressa muszę go instalować czy mogę od razu podmienić folder wp-content na ten ze starego hostingu?
    Pozdrawiam,
    Rafał.

  38. Awatar Agnieszka
    Agnieszka

    Wielkie dzięki za poradnik. Z jego pomocą bez problemu przeniosłam stronę z jednej domeny testowej na drugą (pierwsza jednak nadal została, będzie mi potrzeban w dalszym etapiere pracy). Pojawił się jednak problem taki, że kiedy próbuję się wejść na test2/wp-admin/ przekierowuje mnie na poprzedni serwer i loguję się do pierwszej strony.
    Jak zalogować się do kokpitu nowej kopii?
    Pozdrawiam
    Agnieszja

  39. Świetnie poszło, dwie strony (naszekadry.pl i dragonclub.pl) przeniesione, wszystko działa, dzięki 🙂

  40. Awatar Andrzej
    Andrzej

    Witam. Moim poprzednim serwerem był serwer na nawa.pl Przenoszę bloga na home.pl Wykonałem kopię bazy danych korzystając z panelu administracyjnego na nazwa.pl Czy tak wykonana kopia jest poprawna? Staram się wszystko wykonywać zgodnie z opisem ale niestety blog nie działa na nowym miejscu.

  41. Awatar Janek
    Janek

    Wszystko fajnie i elegancko działa tylko mam problem, że nie mogę wejść do wp-admina i obrazki na stronie są pobierane ze starego url. W czym może być problem?

    1. Możliwe, że jeszcze WP odwołuje do starej bazy. Spróbuj na innym komputerze. Jeśli chodzi o zmianę adresów url na stronie, zapraszam tutaj:
      Jak zmienić adresy url w WordPress

  42. Awatar Janku
    Janku

    ja jak przegram baze i wsadze content to mi zaczyna pokazywac pliki wordpressa zamiast strony

    1. Czy na pewno wszystkie pliki z głównego katalogu WP skopiowałeś na nowy serwer?

  43. Dziękuję niezmiernie za ten post, dzięki niemu udało mi się [a jestem komputerowym derpem] samodzielnie przenieść bloga na inny hosting, co prawda dopiero za drugim razem, ale teraz śmiga wspaniale. Wszystko przystępnie i jasno wytłumaczone, będę zaglądać częściej w poszukiwaniu porad. Pozdrawiam 😉

  44. Awatar Adam
    Adam

    Cześć
    Mam pytanie. Skopiowałem folder wp-content, ale czy muszę wgrywać na nową lokalizację całą jego zawartość? Mam tam np. kilka motywów, których nie używam. Jeśli ich nie skopiuje to czy baza danych w nowym miejscu będzie działała poprawnie?

  45. Świetny artykuł, naprawdę polecam Szymka wykłada konkretnie rzeczowo duży plus.
    Krok po kroku, omówione wszystkie szczegóły , co prawdę godzinę mi to zajęło ale było warto. Tylko polecam zmienienie kolejności najpierw przenieść DNS domeny, a potem tak jak Szymek mówi 🙂
    Zapraszam do nowo przeniesionej strony (przeniesie was jeśli klikniecie w nazwę moją użytkownika)

  46. Awatar Paweł
    Paweł

    witam
    czy da się zrobić kopie tylko z serwera ftp i uruchomić na innym hostingu ? tzn bez logowania się do wordpressa przez panel admina?

    1. Witaj Paweł, aby strona oparta na WP działała poprawnie, musisz przenieść przynajmniej wp-content (przez FTP) oraz bazę danych. Bez bazy danych żadne dane nie będą przeniesione. Nie musisz jednak logować się do Panelu WordPressa. Możesz wyeksportować bazę w phpmyAdmin.
      Możesz również przenieść WordPressa bezpośrednio za pomocą Shell’a.

  47. Zrobiłem wszystko według instrukcji ale po wgraniu bazy danych zaczęło wywalać mi na nowym serwerze stronę instalacji wordpressa. co robić?

  48. Walczę z przenosinami już kilka godzin. Wszystko wykonałem tak jak opisano. Niestety po wejściu w moją stronę otwiera się instalator wordpressa. http://piotrglodzik.pl/wp-admin/install.php.
    Nie mogę w żaden sposób otworzyć swojego bloga. Dodam, że wszystkie pliki wordpressa są zgrane na serwer.

    1. A co wyświetla się na stronie instalacyjnej? Czasem wystarczy zaktualizować tytuł strony & informacje o administratorze i po kłopocie 😉

  49. Awatar Maciek
    Maciek

    Świetny tutorial. Wykonałem 90% i utknąłem. Wszystko krok po kroku jak opisano, wraz z imporem bazy danych. Po imporcie sprawdzałem czy strona działa i zamiast się otworzyć strona główna, do domeny dopisała się ścieżka /wp-admin/intstal.php. Instalacja – czyli to co już wcześniej robiłem. Co ciekawe nie jest to pełna instalacja tzn nie ma kroku połączającego bazę danych. Jest tylko krok do wpisania nazwy strony i danych admina w kokpicie. Pliku wp-config nie kopiowałem ze starego serwera. Gdy teraz to zrobiłem dostałem info, że nie znaleziono bazy danych (w sumie logiczne, bo w starym wp-configu są nazwy bazy danych ze starego serwera). Jakiś pomysł co mogłem zrobić nie tak?

    1. Awatar Maciek
      Maciek

      Dzień później wykonałem instrukcję jeszcze raz. Jedyne co zmieniłem to przy instalacji WP na nowym serwerze nadałem prefixy bazy danych zamiast wp_ dając wp361_ dokładne tak jak miałem na poprzednim serwerze. Teraz jestem po podmianie tabel bazy danych i strona zadziałała. Wygląda jak na poprzednim serwerze. Nie wiem czy to było przyczyną. Gdzieś czytałem też o czyszczeniu cache przeglądarki, czego nie zrobiłem wczoraj…

      1. prefix jak najbardziej ma znaczenie. W Twoim przypadku był on inny niż domyślny, dlatego trzeba go zmienić, by prefix w wp-config.php był identyczny co w bazie danych.

  50. Witam
    Mam taki nietypowy problem zmieniłem hosting ale zapomniałem przenieść bazę danych ale mniejsza z tym, założyłem nowy hosting i przeniosłem tam domenę ale uruchomienie strony było strasznie oporne wyskakiwały błędy przy zmianie motywu a w końcu nie mogłem wyświetlić wp-admin i zalogować się do niego. Zmieniłem więc po raz kolejny hosting na inny, przeniosłem domenę i zainstalowałem CMS i niby wszystko w porządku ale gdy chcę zalogować się do wp-admin to wyświetla się strona error404.nazwastronapoprzedniegohostingu sprawdziłem pliki w public_html pliki. Czy może ktoś wie co to za przyczyna i jak ją usunąć.

  51. Awatar gami
    gami

    Witam,
    mam pewien problem. Przeniosłam blog z wordpress.com z własną domeną na swój hosting. Skorzystałam z opcji eksportu/importu contentu. Poszło gładko.
    Jednak mam kłopot z URLami. Domena pozostała ta sama (wykupiłam ją i podstawiłam jeszcze na worpress.com) , ale w przeniesionych plikach przed domeną w URLu mam nazwę serwera. Nie wiem jak się tego pozbyć, a denerwuje mnie, bo automatycznie przepadły mi linki do mojej witryny.
    W treści contentu URLe pozamieniałam wtyczką Search and Replace. Velvet Blues w ogóle nic nie znajduje.
    Co mam z tym zrobić? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki.

  52. Hej.
    Przenoszenie przeszło sprawnie i bez błędów, jednak kiedy już wszystko skończyłem i wpisuję NOWY adres strony to przekierowuje mnie na starą.
    Czego to może być wina? przeszedłem przez cały tutorial i wszystko było ok.
    Pozdr.
    Seb

    1. Zobacz na artykuł Jak zmienić adres url w WordPress (odnośnik pod koniec tego artykułu 😉
      Pozdrawiam.

  53. Witam
    Jestem już po przenosinach strony na inny hosting i tutaj mam taki problem gdy próbuję się zalogować poprzez nowe hasło i login do panelu administratora czyli nazwastrony/wp-admin to nie mogę ale mogę się logować na poprzedni login i hasło. Czy ktoś wie gdzie trzeba coś zmienić aby skorzystać z nowych danych.

  54. witam serdecznie, osp.malyn.pl jest moją pierwszą stroną WP którego się nadal uczę:) Problem polega na tym że na mojej domenie malyn.pl stworzyłem subdomenę osp.malyn.pl na której jest zainstalowany WP i działa. Chciałbym zamienić tą subdomenę na domenę w katalogu głównym na tym samym hostingu i w obrębie mojej domeny. przymierzam się do nowej strony malyn.pl i w tym katalogu będę musiał zainstalować nowego WP dla nowej strony.
    W jaki sposób mogę to przenieść. P.S. przekopiowałem już wszystkie pliki i katalogi z subdomeny do nowej domeny jednak coś jesazcze nie działa?

  55. Witajcie
    Może ktoś mi pomoże? Próbowałem już kilkanaście razy przenieść 2 serwis wordpress na inny serwer – domena zostaje ta sama, próbowałem różnymi metodami i ciągle gdy chcę już odpalić stronę pojawia się na jednej stronie komunikat:
    Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie – headers already sent by (output started at /home/uf200540/public_html/doktorburska.pl/press/wp-content/themes/bd_beauty/lib/shortcode.php:1) in /home/uf200540/public_html/doktorburska.pl/press/wp-content/themes/bd_beauty/warp/systems/wordpress/helpers/config.php on line 48
    To jeden z 3 komunikatów, ogólnie jest problem z Cannot send session cookie – headers already sent i za piernika nie mogę tego błędu pokonać, może ktoś się już z czymś takowym spotkał?
    Albo jest chętny do sprawdzenia swoich sił w przenosinach mojego serwisu? 🙂

  56. Nieaktualne – poradziłem sobie. W dwóch plikach kod zamiast od <? zaczynał się od trzech dodatkowych znaków – o dziwo Notepad++ tego nie widział, z pomocą przyszedł dopiero FREEWARE HEX EDITOR XVI32 URATOWANY :)))

    1. Super! 😉

  57. Bardzo dobry opis, jestem początkującym w tych sprawach i udało się przenieść stronę.

  58. Po zamianie, gdy wchodzę na nowy adres (http://woda-czlowiek.96.lt/) wszystko wygląda, jakby działało. Ale gdy otworzę jakąkolwiek stronę, to przeskakuje na stary adres. Tak jakby wtyczka Search and Replace nie działała. Spróbowałem dodać te dwie linijki do pliku wp_config.php, ale strona jakby nie miała motywu, ponadto była tylko strona główna – innych stron nie wyszukiwało…
    Pomocy 😉

  59. Awatar Daniel
    Daniel

    Hej również mam problem.Zrobiłem wszystko według instrukcji,jednak jak próbuje się zalogowac na wp-admin przenosi mnie automatycznie na admina starej strony… Dlaczego tak się może dziać ?

  60. Witajcie.
    również mam problem jak Daniel. Przenosiłem stronę pomiędzy serwerami: z Nazwa na Home. Domena pozostała ta sama dlatego nie zastosowałem się do punktu o Update URL. Teraz jak próbuje się zalogowac na wp-admin przenosi mnie automatycznie na admina starej strony. Nowe hasło nadane przy instalacji WP na serwer home’a nie działa. Proszę o pomoc. Piotr.

  61. Bardzo długo ściąga mi się katalog wp-content, czy coś poza nieużywanymi motywami można usunąć przed skopiowaniem tego folderu? Czekam na pozostałe kroki i pomyślne zakończenie przenosin 😉

  62. Dzięki, bardzo pomógł mi ten artykuł.

  63. Awatar Marcin
    Marcin

    Mi wyskoczył błąd :
    Zapytanie SQL:
    #
    # Table structure of table `wp_slim_outbound`
    #
    CREATE TABLE `wp_slim_outbound` (
    `outbound_id` INT( 10 ) UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT ,
    `outbound_domain` VARCHAR( 255 ) DEFAULT ”,
    `outbound_resource` VARCHAR( 2048 ) DEFAULT ”,
    `type` TINYINT( 3 ) UNSIGNED DEFAULT '0′,
    `notes` VARCHAR( 512 ) DEFAULT ”,
    `position` VARCHAR( 32 ) DEFAULT ”,
    `id` INT( 10 ) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0′,
    `dt` INT( 10 ) UNSIGNED DEFAULT '0′,
    PRIMARY KEY ( `outbound_id` ) ,
    KEY `odt_idx` ( `dt` ) ,
    KEY `fk_wp_id` ( `id` ) ,
    CONSTRAINT `fk_wp_id` FOREIGN KEY ( `id` ) REFERENCES `wp_slim_stats` ( `id` ) ON DELETE CASCADE ON UPDATE CASCADE
    ) ENGINE = INNODB AUTO_INCREMENT =19 DEFAULT CHARSET = utf8;
    MySQL zwrócił komunikat: Dokumentacja
    #1215 – Cannot add foreign key constraint
    Jak to naprawić ?

    1. Awatar Marcin
      Marcin

      Usunąłem z poprzedniego bloga wtyczke która powodowała błąd , zrobiłem kopię wszystko w bazie danych przeszło jednak teraz wyskakuje mi komunikat :Błąd łączenia się z bazą danych .

  64. Witam. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje sposób na przeniesienie na inną domenę tylko poszczególnych artykułów (wraz z komentarzami), a nie całego bloga. Z góry dziękuję za odpowiedź.

    1. Oczywiście, można skorzystać z funkcji eksportu stron i wpisów (W panelu administracyjnym WordPressa: Narzędzia -> Eksport).

  65. Wszystko w idealnym porządku POLECAM:)

  66. Wszystko poszło jak trzeba dzięki temu poradnikowi, dzięki za pomoc.

  67. Cześć mam problem z aktualizacją wtyczek po przeniesieniu na inny serwer. Pojawia się taki komunikat: „W czasie aktualizacji WPtouch Mobile Plugin wystąpił błąd: Pobieranie nie powiodło się. Katalog docelowy przesyłania strumieniowego nie istnieje lub nie ma uprawnień do zapisu do niego.”
    Nie bardzo wiem, co zrobić. Stronę przeniosłem, 1 do 1 czyli nic nie zmieniałem w strukturze katalogów.

  68. Tego właśnie szukałem, dzięki.

  69. Witam
    zaiporoowałem baze danych jednak wyskakuje błąd że serwer jest niedostepny..
    proszę o pomoc w tej kwestii

  70. Mam pytanie
    po trasnferze strony na nowe miejsce i dopisaniu :
    define(’WP_HOME’,’http://prezenterzy.eu/wordpress’);
    define(’WP_SITEURL’,’http://prezenterzy.eu/wordpress’);
    strona początkowa działa ale już podstrony nie widoczne (w wordpresie sa ok ale live wybija błąd).
    Byłbym wdzięczny za pomoc

  71. Dobra treść, rzetelna ale miałem kłopot – dopiero za kolejnym razem jak przenosiłem to się złapałem w czym problem !!
    Admin Username, Admin Password oraz Admin Email najlepiej ustaw zgodnie z danymi bloga na starym serwerze

  72. Witam, przenoszę witrynę szkoły z http://www.pg3wch.ovh.org na adres pg3walbrzych.pl
    Zastosowałem się (chyba) do wszystkich wskazówek, jak dokonać przeniesienia WP na inny serwer. Wszystko poszło ok z jednym ale…
    Główna strona działa ok, reszta stron (odnośniki) kierują po starym adresie strony, wchodząc na stary serwer, co jeszcze zmienić?
    Posiadam całą zawartość serwera FTP starej strony, oraz bazę danych.

  73. A i jeszcze jedno – nie mogę się zalogować na panel administratora na nowej stronie. Przenosi mnie na starą do odnośnika aktualizacji wersji WP. Otrzymuję komunikat, że wersja jest aktualna i nie ma aktualizacji

  74. Ja dzisiaj biorę się za przenoszenie swojej strony z serwera lokalnego na „normalny” 😉 Oby się wszystko udało..
    Informacje z wpisu na pewno się przydadzą!

  75. Awatar Joanna
    Joanna

    Witam, ja jestem w te klocki ciemna, i ktoś tworzył mi stronę internetową. Teraz zmieniam serwer i muszę sama się z tym zmierzyć. Pierwszy punkt zrobiłam, teraz nie wiem jak mam skopiować utworzone przeze mnie pliki i foldery z WP. Zainstalowałam wtyczkę WP-DBManager,i jak chciałam wykonać kopię bazy danych pojawiło mi się coś takiego:
    Backup Database
    Your backup folder is NOT writable
    To correct this issue, make the folder //wp-content/backup-db writable.
    Your backup folder MIGHT be visible to the public
    To correct this issue, move the file from /wp-content/plugins/wp-dbmanager/htaccess.txt to //wp-content/backup-db/.htaccess
    To correct this issue, move the file from /wp-content/plugins/wp-dbmanager/index.php to //wp-content/backup-db/index.php
    Click here to let WP-DBManager try to fix it
    Checking Security Status
    .htaccess is missing from //wp-content/backup-db
    index.php is missing from //wp-content/backup-db
    Checking Backup Status
    Checking Backup Folder (//wp-content/backup-db) …
    //wp-content/backup-db is not a valid backup path
    Checking MYSQL Dump Path (/usr/local/pssql55/bin/mysqldump) …
    MYSQL dump path exists.
    Checking MYSQL Path (/usr/local/pssql55/bin/mysql) …
    MYSQL path exists.
    Checking PHP Functions (passthru(), system() and exec()) …
    passthru() enabled.
    system() enabled.
    exec() enabled.
    Please Rectify The Error Highlighted In Red Before Proceeding On.
    Note: The checking of backup status is still undergoing testing, it may not be accurate.
    CO ja mam teraz zrobić?

  76. Awatar tomek
    tomek

    Zrobiłem wszystko po kolei dwa raz. i w momencie kliknięcia jakiego kolwiek linku dostaję The requested URL /strona/opis/ was not found on this server.
    Co jeszcze mam zrobić?

  77. Awatar Michał
    Michał

    Robię wszystko jak pisze .. wgrywam baze, wgrywam wp-content .. włączam stronę i każe mi ją instalować od nowa :/ gdzie jest błąd?

    1. Cześć Michał,
      Możesz podesłać screen’a?

    2. Awatar Paweł
      Paweł

      Ja miałem ten sam problem i straciłem na niego pół piątkowego wieczoru i tyle samo sobotniego poranka + dużo nerwów 🙂
      Rozwiązanie jest banalnie proste: w pliku wp-config.php trzeba zmienić $table_prefix – widać go po zalogowaniu do phpmyadmin.

  78. czesc
    z moja wersja WP 4.1.1 plugin „search and replace” nie dziala,
    zadzialaly natomiast wpisy do:
    wp-config.php
    pzdr seba

  79. Dzięki za poradnik, przyda się przy następnych przenosinach 🙂

  80. Awatar Kasia
    Kasia

    U mnie wszystko przechodzi bez zakłóceń – instalacja, baza… jednak po wykonaniu wszystkich kroków (poza ostatnim, bo domena zostaje ta sama) strona nie wyświetla się prawidłowo – widać tylko kilka ikonek i to bez zawartości. Jakieś pomysły?

  81. Krok po kroku wytłumaczone jak trzeba! Świetna robota !

  82. Awatar Jarek
    Jarek

    Dzięki za pomocny artykuł!

  83. Szkoda, że blog nie ma nowych wpisów, ja z tego artu korzystam dość często, 🙂 może śmieszne ale zapominam więc zaglądam i robię jak jest napisane.

  84. A czy można ten opis zastosować przy przenoszeniu najnowszej wersji WP?

  85. Dzięki za wtyczkę search & replace! Bardzo pomogło przenieść stronę na nową domenę 🙂

  86. Awatar Andrzej
    Andrzej

    Przeniosłem bloga na nowy hosting i mam pewien problem. Na niby wszystko jest OK ale we wpisach posiadałem galerie wstawiane wtyczką NEXT GALLERY owszem miniatury zdjęć są ale jak kliknę pierwsze zdjęcie i wchodzę do przeglądania zdjęć to nie ma na zdjęciu strzałek nawigacyjnych do przegladania galerii. Jak ten problem rozwiązać?

  87. Awatar adas
    adas

    Dziękuję, bardzo pomocne 🙂

  88. Hej
    Dziękuję za wpis. Był bardzo pomocny. Wysypałem się przy aktualizacji bazy danych, ale później poszło. Okazuje się że poprzednia wersja zmieniła nazwy tablic.
    Pozdrawiam serdecznie
    Marcin