O Mnie

Witaj!
Nazywam się Szymon Janik i od 2009 roku prowadzę tego bloga.

Po co prowadzę netblogera?

Głównym celem, który przyświecał mi przy jego zakładaniu było:

Pomóc innym osobom (blogerom, ekspertom, przedsiębiorcom, Tobie) w jak najlepszy sposób dotrzeć do jak najszerszego grona swoich odbiorców.

Co to znaczy „w jak najlepszy sposób”?

Czy to oznacza – jak najtańszymnajszybszym i najłatwiejszym sposobem? Pewnie zauważyłeś, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć twierdząco…

Dlaczego?

  1. Ponieważ, jeśli chcesz dotrzeć do odbiorców najtaniej i najszybciej, to z pewnością nie będzie to najłatwiejsze.
  2. Jeśli chcesz wypromować siebie lub firmę najszybciej i najłatwiej, to raczej nie będzie to najtańsza opcja.
  3. Jeżeli twoim założeniem jest zdobycie czytelników/klientów najtaniej i najłatwiej, no to wydaje mi się, że jednak nie będzie to najszybsza droga 🙂

Weź koleś nie zanudzaj, tylko pokaż wreszcie ten najlepszy sposób!

A więc, przechodząc do meritum – najlepszy sposób to taki, w którym mądrze balansujesz pomiędzy wyżej wymienionymi 3 sposobami. Powtarzam, mądrze.

Zbyt duża koncentracja na jednym czy dwóch sposobach (np. jak najtaniej i jak najszybciej) prędzej, czy później, kończy się boleśnie.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwowałem i sam testowałem każdy ze sposobów. Założyłem kilkaset blogów w kilkudziesięciu niszach (sporo w języku angielskim), co pozwoliło mi poniekąd zdefiniować „mądry sposób – SMART” docierania do odbiorców i klientów przez internet. Właśnie ten sposób chcę Ci przybliżyć na tym blogu.

Wracając do blogowania, mam przed sobą dwa główne cele:

Pierwszy –  byś mógł/mogła uniknąć wszystkich błędów, które ja popełniłem w ostatnich 10 latach testując niezliczone techniki i sposoby.

Drugi – byś mógł/mogła poznać te sposoby i techniki działania, które przynoszą niesamowite rezultaty. Pisząc to, mam na myśli naprawdę NIESAMOWITE rezultaty.

Kilka słów o mnie

Moja przygoda z biznesem internetowym rozpoczęła się kilkanaście lat temu. W 2007 roku stworzyłem pierwszą stronę internetową opartą na PHP-Fusion. Dwa lata później uruchomiłem bloga netbloger.pl, którego prowadzę do dziś.

W 2011 roku założyłem swoją pierwszą działalność gospodarczą, a w 2017 roku uruchomiłem firmę MAKEOVER, którą rozwijam do dziś.

Po części pasjonuje mnie marketing internetowy, programowanie, technologia, psychologia i sport (a w szczególności piłka nożna). Kocham także muzykę, skończyłem Państwową Szkołę Muzyczną na fortepianie. Gram (o ile można to nazwać graniem… również na gitarze. Lubię też pograć w FIFĘ oraz starsze gry strategiczne/strzelanki.

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować, napisz proszę na szymon[at]makeover.com.pl