Wtyczki Społecznościowe w WordPress

Wiele osób na moim blogu (NETbloger) pyta jak udostępniać swoje strony, czy wpisy. Dlatego opublikowałem kilka wtyczek, rozwiązań do udostępniania i dzielenia się swoimi postami na portalach społecznościowych.

1. Sociable – Polska wersja

Jest to dodatek do angielskiej wersji SOCIABLE.
Dodaje takie serwisy, jak:

 • Blip
 • Co-Robie.pl
 • Flaker
 • Grono
 • Kciuk.pl
 • OSnews.pl
 • Pinger
 • Spis.pl
 • Śledzik
 • vala.pl
 • Wahacz.pl
 • Wykop ( standardowo z Sociable)
Update: Zauważyłem, że ukazała się również nowa wtyczka Sociable Polska Edycja, która dodatkowo dodaje więcej polskich serwisów. Ta wersja wtyczki jest o wiele wygodniejsza, ponieważ nie trzeba instalować dodatkowo angielskiej wersji Sociable. W tym wypadku jedyne, co musimy zrobić, to zainstalować i uruchomić wtyczkę 😉
Jak zainstalować i skonfigurować Sociable Polska Edycja opisałem tutaj:
Sociable – Polska wersja wtyczki WordPress

2. Wtyczka Społecznościowa Facebooka

Przydatna dla tych, którzy mają swój FanPage na facebooku. Aby umieścić ją na blogu wordpress, nie musisz instalować żadnej wtyczki, wystarczy, że skorzystasz z pluginu facebooka, który wygeneruje automatycznie dla Ciebie kod, który potem możesz wkleić na stronie, czy w widgetach.
Jeśli nie chcesz bawić się z kodem, możesz zainstalować wtyczkę Facebook Like Box Widget wybierając z panelu Wtyczki->dodaj nową i wyszukaj facebook like box widget. Jak dokładnie skonfigurować wtyczkę opisałem w moim wpisie:
Facebook Like Box – Wtyczki.NETbloger.eu

3. Blip.PL – wtyczki, widżety

Wklejki na blipa możesz pobrać z oficjalnej strony mikrobloga: http://blip.pl/widgets.
Jest również dostępna szeroka gama wtyczek do blipa w sieci. Jest ich na prawdę mnóstwo. Wiele serwisów opublikowało listy wtyczek, na przykład:

Ciekawym rozwiązaniem jest wtyczka Reblipi.pl, która dodaje do każdego artykułu, wpisu atrakcyjny button Blipnij. Aby pobrać wtyczkę, wybierz z Panelu administracyjnego Wtyczki -> Dodaj Nową i wystukaj: reblipi.pl

Jeśli chcesz automatycznie publikować wpisy z twojego bloga na blipie, koniecznie zainstaluj wtyczkę yblip-2 lub Wp-blipBot Łukasza Więcka. Możesz również zainstalować ją z poziomu Panelu Administracyjnego, jak w przypadku wyżej opisywanych wtyczek.

Wp BlipBot ma jeszcze kilka przydatnych możliwości, z których warto opisać.
Dokładna instalacja oraz konfiguracja wtyczki zostanie opisana na blogu.
Blip wtyczki, widgety – wtyczki.NETbloger.eu

4. Twitter

Jeśli używasz Twittera i chcesz dać możliwość twoim czytelnikom udostępniać twoje wpisy u siebie, na twitterze, skorzystaj z wtyczki Tweet This.
Prosta wtyczka, która dodaje ikonę twittera do każdego wpisu, czy strony.
Jeśli chcesz wysyłać wpisy z WordPress’a na Twitter – zainstaluj wtyczkę WP to Twitter.
Wtyczek do Twittera jest na prawdę mnóstwo. Opisane przeze mnie rozwiązania nie są jedyne. Możesz poszukać wtyczek za pomocą wyszukiwarki wordpress’a i wybrać sobie te najbardziej odpowiedznie dla ciebie.
Jeśli używasz jakiejś innej wtyczki, podziel się z nami w komentarzu.
wpis pochodzi z bloga: wtyczki.netbloger.eu

Udostępnij

Zobacz również:

3 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.