Jak zrobić przekierowanie strony za pomocą PHP?

Przekierowanie takie można zrobić bardzo łatwo za pomocą skryptu php. Przekierowania php możesz użyć, jako maskowanie linków partnerskich. Jest to bardzo przydatne, ponieważ czytelnik twojego bloga widzi twój link, który dopiero po kliknięciu przekieruje go na stronę z twoim linkiem partnerskim. Przekierowania możesz wykorzystać do wielu celów.
Jak zatem zrobić to przekierowanie php? Nie musisz być programistą, aby robić przekierowania. Dla ułatwienia przygotowałem dla ciebie wzór, który możesz pobrać z tego adresu: https://netbloger.pl/linki/wzor.rar
Po ściągnięciu najpierw rozpakuj zawartość i dopiero plik zawarty w tym archiwum odpowiednio zmień. W pliku tym zobaczysz kod:

<?php header("Location: https://netbloger.pl");  
/* Redirect browser */ exit; ?>

Tam, gdzie zaznaczyłem tekst pogrubiony na czerwono, wpisz adres url, na który chcesz wykonać przekierowanie. Następnie zapisz plik pod odpowiednią nazwą i wyślij na serwer. Wygodnie jest zrobić sobie oddzielny folder, w którym będziesz przechowywał wszystkie pliki php z przekierowaniem. Teraz, kiedy już wysłałeś swój plik z przekierowaniem na serwer, odczytaj ścieżkę i podaj ją w swoim linku. Jeśli coś ci nie działa, przeanalizuj przykład niżej.
Załóżmy , że mam link partnerski ze Złotych myśli http://pp.zlotemysli.pl/simons,1/. Chcę jednak ukryć ten link, aby nie było widać linku partnerskiego, czy też  aby nie dało się go usunąć. Dlatego korzystam z powyższego skryptu php i zamieniam parametry na swoje:

<?php header("Location: http://pp.zlotemysli.pl/simons,1/"); /* Redirect browser */
exit;
?>

Następnie zapisuję plik pod nazwą zm.php ( lub jakąś inną, która mi odpowiada ) i wysyłam na serwer do folderu /linki, który wcześniej sobie utworzyłem. Teraz podaję ścieżkę do tego pliku z przekierowaniem. W tym wypadku będzie to https://netbloger.pl/linki/zm.php Nie zapomnij dodać na końcu .php ponieważ taki link nie będzie działał! Na to warto zwrócić uwagę.
Innymi metodami na maskowanie linków czy przekierowania mogą być obce serwisy skracające linki. Osobiście polecam http://tnij.org . Masz jednak do wyboru całą skalę serwisów:

Udostępnij

Zobacz również:

6 Responses

 1. Fajnie to pokazałeś, tylko chyba troszkę to skomplikowałeś?
  Wystarczy przecież zainstalować wtyczkę Pretty Link i wówczas pokazując swój główny adres strony dodajesz sobie dowolną końcówkę i już masz gotowy link.
  Mało tego pozwala Ci ona na śledzenie ilości osób, które weszły na ten link.
  Podobnie można też (jeśli nie masz większego zaufania do swojego serwera – dot. tego co napisałem powyżej) wykorzystać link skracający bit.ly, bo wówczas też masz możliwość śledzenia ilości wejść z konkretnego adresu.
  Fajnie, że poruszyłeś ten temat:)
  Pozdrawiam
  Marek

  1. Tutaj akurat opisałem sposób maskowania za pomocą pliku PHP, jak tytuł na to wskazuje 😉 Jak ktoś nie chce instalować wtyczki, to w taki sposób może to zrobić. Natomiast Pretty Link, GoCodes, Ninja Affiliates, to już gotowe wtyczki 😉

  2. To jest akurat artykuł, jak ręcznie zrobić przekierowanie za pomocą php, dlatego taki sposób został opisany 😉
   Natomiast oczywiście dużo lepiej skorzystać z wtyczki. Osobiście używam GoCodes, Thirsty Affiliates oraz Ninja Affiliates. Bit.ly nie polecam do maskowania, często blokują linki affiliatowskie.
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.