Jak ustawić ładne linki bez mod_rewrite?

Problem z przyjaznymi i ładnymi linkami na blogu jest bardzo powszechny. Praktycznie każdy początkujący, również często zaawansowany bloger ma problem z ustawieniem ładnych, przyjaznych dla wyszukiwarek linków.
Aby przyjazne linki działały poprawnie, zazwyczaj potrzeba do tego mod_rewrite. Często jednak nasze hostingi nie oferują nam tego modułu. W takiej sytuacji polecam zmienić hosting lub wykupić mod_rewrite. Jeśli jednak uważasz, że nie jest to konieczne, możesz ustawić ładniejsze linki niż domyślne w WordPress.
Przykład.
na moim blogu netbloger.eu możesz zauważyć system linków /%post_id%/%postname%/. Jednak do tego jest wymagany mod-rewrite. Aby ominąć moduł przepisywania linków możemy ustawić nasze linki na stronie bez mod_rewrite w ten sposób:
/index.php/%post_id%/%postname%/. Każda zmienna poprzedzona index.php będzie działać. możesz ustawiać kategorie, nazwy wpisów, wg daty itp. Dokładny wykaz zmiennych znajdziesz w artykule o przyjaznych linkach.

Udostępnij

Zobacz również:

3 Responses

  1. Ciekawe artykuły. Szkoda tylko że blog nie jest aktualizowany. Zabrakło motywacji? Za mało sukcesów?
    Szkoda też że nie ma tu licznika odwiedzin. Nie wiadomo jak popularny jest blog.Ale i tak postanowiłem
    zostawić to komentarz.

    1. Dobrym, darmowym wyznacznikiem popularności stron i blogów jest Alexa -> alexa.com, polecam 😉
      Nie chodzi tutaj o sukcesy, czy motywację.. przez ostatnie lata skupiałem się bardziej na usługach świadczonych razem ze swoim zespołem (NETbloger Group), niż na prowadzeniu bloga i szkoleń, lecz zamierzam to zmienić. Od teraz. W najbliższych dniach blog zostanie zbudzony ze snu zimowego; w końcu wiosna idzie! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.