Wielokrotny Autoresponder na blogu

Autoresponder to bardzo użyteczne narzędzie marketingowe. Jeśli myślisz o zarabianiu, wręcz konieczne jest budowanie swojej listy adresowej dzięki wielokrotnemu autoresponderowi.
Różnica między autoresponderem i wielokrotnym autoresponderem jest taka, że wielokrotny autoresponder może wysyłać całą serię wcześniej przygotowanych listów w ustalonych z góry odstępach czasu. Jest to bardzo pożyteczne narzędzie zwłaszcza, kiedy chcemy prowadzić swój biuletyn, czy kurs e-mailowy.
Jednym z największych wielokrotnych autoresponderów w Polsce  impleBOT (wersja profesjonalna) i FreeBot (wersja darmowa).
Na początek zdecydowanie polecam ci wersję darmową FreeBot. Ten darmowy wielokrotny autoresponder jest zupełnie za darmo i w dodatku bez reklam! Dowiedz się więcej…
Jeden z czytelników poprosił, abym opisał, jak go skonfigurować do swoich potrzeb i jak zamieścić na swojej stronie. Przypominam, że jeśli ty również masz jakiś problem i chciałbyś zobaczyć jego rozwiązanie na moim blogu. Jeśli masz jakieś sugestie odnoście treści, napisz do mnie w komentarzach lub tutaj.

REJESTRACJA

Aby założyć za darmo konto na FreeBot, przejdź na stronę https://netbloger.pl/linki/freebot.php i kliknij rejestracja. Wpisz Imię, nazwisko, email, hasło, zgódź się z polityką prywatności i kliknij Załóż darmowy autoresponder. Następnie zaloguj się na swoją skrzynkę EMAIL i potwierdź rejestrację w przesłanym przez freebota emailu.

KONFIGURACJA

Teraz możesz już się zalogować. Wpisz swój adres email oraz hasło i zaloguj się do panelu. Czas na konfigurację. U góry zobaczysz panel administracyjny, poniżej zobaczysz konfigurację twojego autorespondera. Przeczytaj pierwszy krok i kliknij dalej.
Nie możesz spamować, dlatego zaakceptuj warunki, jakie wyświetlą się na stronie.
Teraz coś bardziej przyjemnego 😉 Wpisz Nazwę listy i kliknij Dalej.

Kolejnym krokiem jest wpisanie nazwy, jak będzie się wyświetlała w „polu OD” w skrzynce e-mailowej.

Następnie powinieneś utworzyć własną politykę prywatności. Wzór obszernej polityki prywatności znajdziesz tutaj. Jednak wcale nie musi być ona taka obszerna. Pamiętaj! że w żadnym wypadku nie możesz podawać cudzej polityki prywatności, ponieważ grozi to blokadą konta. Możesz jednak posiadać jedną politykę to kilku list mailingowych.

Gratulacje! Właście skonfigurowałeś swój wielokrotny autoresponder FreeBot.

W panelu najważniejsze opcje, które będą Cię interesować to subskrybenci, wiadomości oraz ustawienia.
W opcji subskrybenci możesz zarządzać swoimi subskrybentami, natomiast w opcji Wiadomości możesz dodawać wiadomości, które będą wysyłane do twoich użytkowników.
Teraz możesz przenieść kod formularza na swoją stronę/bloga. Wybierz odpowiedni dla siebie kod i skopiuj go ( najlepiej bez nazwiska)

sss

Jeśli chcesz umieścić kod:

  • w widżetach, np jak na tym blogu po prawej stronie przejdź do panelu administracyjnego swojego bloga, wybierz Wygląd  i dalej Widgety. Następnie wybierz widżet oznaczony jako tekst ( podobnie jak przy umieszczaniu mapy google) i wklej skopiowany kod. Kliknij zapisz i zobacz, jak się prezentuje na stronie. Prawdopodobnie będzie problem z rozmiarami. Dlatego jeśli chcesz dopasować idealnie, musisz troszkę edytować kod w ten sposób:

Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar buttona „zapisz się” musisz zmienić wartość zaznaczoną na czerwono poniżej:
znajdź fragment kodu przy końcu:
<input style="clear:both; display:block; width:254px; margin-top:5px;"
type="submit" value="Zapisz mnie"> </form>

i zmień wartość w pikselach zaznaczoną na czerwono. W zależności od liczby będzie zmieniała się szerokość przycisku Zapisz mnie.
Jesli chcesz zmienić rozmiar pól przeznaczonych na wpisanie Imienia oraz adresu e-mail, poszukaj w kodzie poniższy fragment i zmień jego zmienne zaznaczone na czerwono.
<input name="zrodlo" type="hidden" value="standard"> <div style="clear:both;
padding-top:5px;;"><label style="width:60px; display:block; float:left; margin-right:15px;"
for="email">E-mail:</label> <input style="width:180px; display:block; float:left;" name="email"
type="text"></div> <div style="clear:both; padding-top:5px;"><label style="width:60px;
display:block; float:left; margin-right:15px;" for="imie">Imię:</label> <input style="width:180px;
display:block; float:left;" name="imie" type="text"></div> <div style="clear:both; padding-top:5px;">

Dopasuj wartości do twoich oczekiwań i zapisz gotowy widżet.

W przypadku impleBOTa będzie podobnie, jednak impleBOT posiada więcej przydatnych funkcji, za co oczywiście musisz zapłacić.
Możesz oczywiście przetestować najpierw za darmo impleBOT przez okres 14 dni, po czym opłacić abonament.
Zachęcam do komentowania, zwłaszcza jeśli masz jakiś problem w tym temacie.


Comments

16 odpowiedzi na „Wielokrotny Autoresponder na blogu”

  1. Dobry artykuł tylko jak sprawić zeby działało z WordPress,com chyba się nie da. Więc myślę że stawianie WordPress.com przez początkujących mija się z celem. Tak samo na darmowych hostingach. Tylko strata czasu. Ja mam taki właśnie problem, chcę przenieść moje dwa blogi z darmowych serwerów, na profesjonalny hosting i pytanie dnia, a co z tymi prawie dwoma tysiącami odwiedzin? Ilu osobom będzie chciało sie klikać za moimi blogami na inne adresy.
    Coopernik
    http://www.nasz-ebiznes.cba.pl/ https://coopernik.wordpress.com/

  2. O ile pamiętam, to na WordPress.com również można dodawać widżety, w tym również kod hmtl, więc nie powinno być problemów z freebotem. Natomiast ja bardziej skłaniam się i zachęcam do korzystania z WordPressa na własnym hostingu. Jeśli chodzi o przenosiny, sugerowałbym dodać nowy wpis, lub post że Pana blog został przeniesiony oraz np. wyskakujące okienko z informacją o nowym blogu i linkiem do niego. Myślę, że to by było dobre rozwiązanie, a ludzie w końcu by się przyzwyczaili.

  3. Dzięki za ten wykład właśnie mam z tym jak dotąd największy problem. Może dlatego że moje blogi stały jeden na WP-com, drugi na darmowym hostingu w cba.pl. Nijak nie mogłem niczego tam podziałać, dlatego odradzam serdecznie początkującym stawianie blogów na darmowych kontach. To strata czasu i publiczności, na nowe blogi nie wszyscy przejdą. Mam jeszcze jedną sprawę, czy istnieją sposoby aby do skórek które nie posiadają pasków bocznych, dorobić własne i jak to się robi? A teraz biorę się za frebota.
    Coopernik
    http://nasz-ebiznes.coopernik.pl/

    1. @Coopernik
      Wszystko zależy od szablonu, czy autor zezwala na modyfikację, czy nie. Jeśli tak, zawsze można pobawić się w kodzie, nawet wywrócić szablon do góry nogami 😉
      Możesz podać jakiś konkretny przykład szablonu, który chciałbyś przerobić?

  4. Tak właśnie zrobiłem z http://www.nasz-ebiznes.cba.pl/ zamieściłem w tytułach wszystkich stron i wpisów że blog jest przeniesiony na http://www.nasz-ebiznes.coopernik.pl/, a same posty wykasowałem, dwa dni było niemrawo teraz się znowu ruszyło. Na Wp-com nie da rady wstawić formularza zapisu ani z frebota ani żadnego innego. To jest chyba płatna usługa. Mam jeszcze jedno pytanie jak się robi takie wyskakujące okienka – to w Javie? czy inny skrypt a może widget? Ten blog z Wp-com będę przenosił jak skonfiguruję pozostałe, bo jest za duży bałagan, choć samo przeniesienie trwa krócej niż pięć minut.

  5. Awatar admin
    admin

    Jeśli chodzi o wp.com to niestety nie wiem dokładnie, jak tam jest ponieważ żadnego poważnego bloga tam nie posiadałem 😉 Natomiast jeśli chodzi o wyskakujące okienka, to można na kilka sposobów to zrobić. Jest również sporo wtyczek w tym temacie. Niedługo zamieszczę wpis jak sobie z tym poradzić 😉

  6. Najlepszym wg. mnie wielokrotnym autoresponderem jest wtyczka do WP pt „WP Responder”. Działa rewelacyjnie no i nie trzeba płacić Majewskiemu! Wszyscy wkoło tylko trąbią Freebot, Implebot najlepszy. Ja jednak wolę trzymać adresy w swojej bazie a nie na serwerze Majewskiego. Dodam, że w zasadzie funkcjonalność WP Respondera jest taka sama jak coś-tam-bota. Polecam wypróbowanie.
    Pozdrawiam,

    1. Awatar NETbloger
      NETbloger

      @Jerzy, @Artur. Freebot i Implebot wcale nie są najlepsze, wręcz przeciwnie freebot posiada błędy, jednak oba autorespondery posiadają ułatwiającą funkcję budowania listy adresowej. CO – REG. Podobną funkcję miało jeszcze niedawno GetResponse. Dzięki funkcji co-reg możemy budować listę 2 razy szybciej, co jest dobrą wiadomością dla początkujących użytkowników.
      Natomiast co do Mboota to mam poważne zastrzeżenia. Jeszcze niedawno posiadał wiele błędów. Pamiętam, że nawet będąc na Twojej liście, Arturze dostawałem wiadomości z błędami, raz nawet z dość sporą liczbą adresów email(jako kopia), więc od mboota wolę trzymać się z dala. W tym artykule opisałem autoresponder freebot, aby lepiej było początkującym.

  7. Czy artykuł nie jest lekko tendencyjny?
    Co to znaczy, że freebot jest jednym z „największych” autoresponderów?
    Byłoby naprawdę genialnie, gdyby autor wysilił się troszeczkę i pokazał różne alternatywy.
    DO JERZEGO:
    Czytałem w jakimś raporcie Rich’a Schefren’a (gość, który uczy większość amerykańskich marketerów internetowych i współpracuje z Jay’em Abraham’em), że dużo lepiej jest korzystać z zewnętrznych profesjonalnych autoresponderów z jednego prostego względu.
    Serwisy pocztowe Twoich klientów mają profesjonalnych zewnętrznych dostawców oprogramowania mailingowego na swojej białej liście – po prostu wiedzą, że z takich a takich adresów nie idzie spam tylko profesjonalny zgodny z prawem mailing.
    Natomiast co do adresów z Twoich serwerów mogą nie mieć takiej pewności i przy najmniejszych wątpliwościach będą Cię filtrować jako spam – a twoja poczta nawet nie dotrze do skrzynki odbiorczej klienta.
    Ja, gdy o tym przeczytałem zrezygnowałem z mailera na własnym serwerze i z największą przyjemnością inwestuję w Mboota.

  8. Ja tez polecam Freebota na poczatwk. Co prawda benefiter wydaje sie lepsza opcja, ale ma mniejsze mozliwosci w porowaniu z implebotem, ktory ma lepsza dostarczalnosc i jest ogolnie rzecz biorac lepszy.
    A jaki zaproponowalbys responder zagraniczny na angielskie strony. Tylko prosze nie getresponse i aweber, bo one sa za drogie.

    1. Mój ulubiony to MailChimp(za darmo do 1000 bodajże), lecz niestety mają niewygodny regulamin i marketing partnerski, polecanie produktów innych osób odpada. Z tego względu używam go tylko do non-profit i swoich produktów.
      Jest jeszcze bardzo popularny, darmowy autoresponder ListWire.com Gary’ego Abrose. Korzystam na codzień.
      Jednak nic nie przebije Awebera 😛

  9. A czemu ten autoresponder jest za darmo? Trochę dziwne, ale pewnie z getresponse nie ma co się porównywać. 🙂 Dziękuje za link. Problem rozwiązany z czego się cieszę. 🙂

  10. Witaj, mam Freebota i listę wiadomości na około 250 dni. Chce ją skasować i wpisać nowe maile, tak aby wyświetlały sie dla wszystkich subskrybentów w ustawionej kolejce, tzn tak, jakby wszyscy sie zapisali w jednym dniu, aby nie musieli czekać 250 dni aż dostaną wiadomość dziś wpisaną do autorespondera.

  11. Wielkie dzięki za ten artykuł . Nie ze względu na to ze napisałes coś o autoresponderach tylko dlatego ze pokazujesz gdzie gmerac w kodach i co zmieniac żeby wszystko miało rece i nogi na blogu. Takie informacje są bardzo cenne dla „starszych panów” którzy próbują ogarnąć tajniki blogowania 😉

  12. Witam:) Umieściłam kod html z freebota na moim blogu na wordpressie http://makelifehealthier.wordpress.com/ ale zamiast formularza wyskakuje mi tekst bez możliwosci wpisania danych (prawy górny róg mojego bloga). W czym może tkwić problem? Proszę o odpowiedź.

  13. Prolem jest w tym, że gdy publikuję strone, to po załadowaniu wycina mi z kodu pierwszą linijkę oraz ostatnią Nie wiem dlaczego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *