Kurs WordPress dla zielonych

Tym wpisem chciałem zakończyć cykl artykułów na temat podstawowych informacji o WordPressie. Sam na pewno się przekonałeś, że bez tego ani rusz 😉 . Może dla ciebie wydają się one śmieszne, może ci pomogłem. Wiem jednak, że jest spora grupa ludzi, która nie wie jak się do tego zabrać. Dlatego postanowiłem opisać w prosty sposób, jak łatwo i przyjemnie z laika stać się „kumatym” blogerem. Poniżej znajdziesz serię artykułów w tej tematyce.
Możesz również zapisać się na DARMOWY kurs e-mailowy „WordPress dla początkujących” poniżej.

Kurs WordPress za darmo

1. Instalacja WordPressa na serwerze ( dokument pdf )
2. Jak dodać pierwszy wpis na bloga
3. Zaawansowany Edytor w WordPress
4. Instalacja i Konfiguracja wtyczek
5. All in One SEO Pack
6. Instalacja i konfiguracja szablonów graficznych
7. Jak dodawać strony na blog
8. Jak dodać multimedia do wpisów
9. Podstawowy pakiet wtyczek dla każdego blogera
10. Co to jest RSS i do czego służy?
Teraz chciałbym się skupić już nie tylko na rzeczach technicznych. Będę dodawał artykuły na temat SEO (pozycjonowanie), marketingu internetowego, zarabianiu na blogach, Dodam videa, kursy i inne ciekawe rzeczy. Wciąż będę pisał o blogowaniu, jak dodawać gadgety na blog, ciekawe wtyczki, widgety. Wszystkie artykuły będę starał się pisać przystępnym językiem, tak abyś je dobrze zrozumiał i mógł z łatwością zastosować u siebie.

Udostępnij

Zobacz również:

7 Responses

 1. Tak a ja mam taki problem jak zgrać autoresponder z wordpress.com , a jak na wordpress.org i wordpress-mu. Bloguję już jakiś czas, ale nie mogę nijak skorzystać z autorespondera. Abez niego wiadomo nie zarobi się na chleb i inne używki(pasztetowa).

 2. @Zbyszek cieszę się, że Ci pomogłem oraz zachęcam do obserwowania mojego bloga, ponieważ niebawem pojawi się Video-Kurs o blogowaniu 😉
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku!

 3. @Coopernik Osobiście polecam zainstalować wtyczkę MailPress – bardzo dobra wtyczka, dzięki której możemy wysyłać mailingi, powiadomienia, budować listę adresową itp. Jest oczywiście opcja autorespondera. Jest również kilka innych wtyczek-autoresponderów takie jak Autoresponder GWA – jednak z tego co pamiętam, wersja darmowa daje możliwość tylko 100 subskrybentów. Niedługo zamieszczę tutorial jak używać autorespondera w WP-mu itp. Zapraszam wkrótce i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 😉

 4. Spoko kurs. Wszystko jasno opisane. Miałem Cię w komentarzu poprosić o napisanie o niezbędnych wtyczkach ale później zauważyłem, że o tym nie zapomniałeś.

 5. witam, mam pytanie dotyczące linkowania do artykułów ze strony głównej na podstrony, na których ma się znaleźć większa liczba postów,
  problem którego wykonawca strony nie potrafi rozwiązać, powołując się na ograniczenia WP tkwi w tym, że:
  – nie da się linkować do konkretnych artykułów, a jedynie do działu podstron, w którym znajduje się określona liczba artykułów, więc w tym celu należy stworzyć artykuł witający – „witamy w dziale” i poprzez drzewo rozgałęzień, wchodzić poszczególne posty.
  Jest to o tyle poważnym utrudnieniem, że przy kilku wpisach to nie kłopot, jednak przy nastu i dziesięciu, użytkownik, przechodząc ze strony głównej do podstron, gdzie szuka rozwinięcia tematu, zgubi się, uznając, że admin popełnił jakiś błąd…
  Ufam rozwiązaniom wordpressa, bo sam rekomendowałem budowę nowej strony na tym silniku i uważam, że da się to rozwiązać, ale trzeba poszukać, czy bardzo się pomyliłem?
  Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź. (adres witryny której dotyczy pytania jest ukryte w formularzu, nie chciałem jej tutaj publikować z uwagi na trwające prace).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.