Szybkie Indeksowanie Strony w Google – NETbloger Indexing System 1

Strona zaindeksowana w Google po 2 godzinach?

Tak, to możliwe, dzięki NETbloger Indexing System.
Dziś opiszę dodawanie strony do Google oraz innych wyszukiwarek. Opiszę również jak zaindeksować stronę w mniej niż 12 godzin. Mój rekord to 2 godziny w Google, nieco więcej w Bingu i Yahoo. Lecz przeważnie indeksacja strony trwa kilka godzin więcej. Niektórzy ludzie skarżą się, że indeksowanie strony w Google zajmuje im co najmniej tydzień, a nawet dwa. Wszystko przez to, że nie wiedzą jak się dokładnie za to zabrać. Udostępniam tutaj również DARMOWE narzędzia, dzięki którym indeksowanie zajmie Ci dosłownie kilka chwil.
Samo indeksowanie zajmuje do kilkunastu minut i składa się ze czterech kroków:

 1. Dodanie strony do wielkich serwisów tj. „Alexa”, „Quantast”, „AboutUs”
 2. Pingowanie
 3. Dodanie strony do wyszukiwarek (nowy wpis)
 4. krótka kampania bookmarkingowa (nowy wpis)

Zapewne słyszałeś o stronach takich jak Alexa.com czy AboutUs.org. Tego typu serwisy Google Bot odwiedza co sekundę!
Niewiarygodne, prawda? Są to strony z PR 8 lub wyżej oraz z alexa rank poniżej 1,5k 😉
Przejdźmy do rzeczy. Poniżej w szczegółach opiszę system, z którego ja korzystam tworząc kilkanaście, kilkadziesiąt nowych stron miesięcznie i nigdy proces indeksacji nie trwał dłużej niż 2 dni. Przeważnie po 12 godzinach nowy blog wraz z podstronami jest zaindeskowany w Google i innych wyszukiwarkach.

Indeksowanie strony w Google

 1. Tak jak już napisałem, najpierw dodajemy swoją nową stronę do serwisów typu alexa, aboutus etc.

Posłużymy się w tym wypadku darmowym narzędziem Ritobana, który jest autorem genialnego kursu „Profit Instruments”(dzięki niemu w końcu zacząłem zarabiać w internecie ;)) – QUICK INDEX.
Tool jest dostępny tutaj:
http://profitinstruments.com/quickindex/
Krótko –  jak się nim posłużyć. Pamiętaj, aby wpisać tylko domenę, bez http:// oraz bez www. Zobacz przykład poniżej.

Indeksowanie Strony – SCREENSHOT #1

 
Dalej kliknij Quickly Index This. Powinieneś zobaczyć takie okienko, jak poniżej:

Indeksowanie Strony – SCREENSHOT #2

 

Jeśli za pierwszym razem wpisałeś domenę, nic już nie musisz wpisywać lecz naciśnij Open URL Set 1 na pomarańczowym tle.

Powinno otworzyć się mnóstwo stron w zakładkach. Poczekaj, aż wszystkie się załadują do końca i po prostu wyłącz je wszystkie.

Teraz kliknij 2 link na pomarańczowym tle Open URL Set 2. Znowu poczekaj około minuty i wyłącz zakładki. Proces Dodawania jest zakończony. Jednak pomyśl, jakbyś miał dodawać ręcznie swoją stronę do wszystkich tych serwisów. Oczywiście możesz zrobić to ręcznie, lecz myślę, że dzięki świetnemu a zarazem bardzo prostemu tool’owi Ritobana będzie Ci o wiele łatwiej.

2. Pingowanie strony

Prosta sprawa. Polecam skorzystać znowu z narzędzia Quick Index Ritobana. Naciśnij Ping URL Set 1 na szarym tle. Jak wyżej, poczekaj, aż strony się załadują, wyłącz zakładki i uruchom Ping URL Set 2.Proces pingowania zakończony 😉
Pingować możesz również za pomocą Pingomatic.com. Ja osobiście używam Epic Traffic Systems Ping Machine, do którego mogę sobie dodać tyle nowych serwisów ile tylko chcę. Im więcej, tym lepiej. Jednak pamiętaj, żeby wysyłać pingi tylko raz. Nie spamuj wyszukiwarek, bo to tylko zepsuje opinię twojej strony.

NETbloger Indexing System – porady w pudełku

 1. Indeksujemy TYLKO domenę, ewentualnie subdomenę np. netbloger.eu , wtyczki.netbloger.eu a nie podstrony, czy wpisy na blogu np. https://netbloger.pl/619/mu-wordpress-3-instalacja/
 2. Przy indeksowaniu pomijamy http:// oraz www. Wpisujemy tylko czystą domenę, bądź subdomenę
 3. Przy pingowaniu również pomijamy http:// www oraz / na końcu wpisu
 4. Pingujemy tylko 1 raz (podczas NETbloger Indexing System). Nie spamujemy wyszukiwarek
 5. Pignować możemy swoje wpisy (np. netbloger.eu/619/mu-wordpress-3-instalacja)
 6. Jeśli używasz WordPress’a, zainstaluj wtyczkę cbnet Ping Optimizer [poniżej dlaczego]

Pingowanie w WordPress

Podczas pisania wpisu na blogu, za każdym razem, kiedy zapisujesz szkic lub wpis WordPress wysyła pingi za każdym razem. A to jest spamerstwo. Jeśli korzystasz z WordPress’a dłuższy czas i nie zainstalowałeś jakieś wtyczki, która hamuje spamerskie pingi WordPress’a prawdopodobnie już zostałeś zbanowany przez „serwisy pingowe” (?? ach, ten język polski… czy nie lepiej brzmi „ping services”? 😉
Dlatego, aby temu zaradzić, polecam 2 wtyczki:
cbnet Ping Optimizer oraz MaxBlogPress Ping Optimizer
Obydwie wtyczki używam wymiennie i jestem z nich zadowolony. Instalacja wtyczki sporo czasu Ci nie zajmie, natomiast uchroni Cię od spamerstwa i niepotrzebnych banów. Pamiętaj, że dzięki ping services szybciej i wyżej będziesz zaindeksowany.
Te kroki powinny wystarczyć, aby twoja strona, czy blog zostały zaindeksowane przez Google max w 2 dni. Nie mogę Ci powiedzieć, ile dokładnie zajmie indeksowanie. Ja stosuję zawsze NETbloger Indexing System i moje strony są zaindeksowane przeważnie po 2-12 godzinach. Zdarza się czasem, że proces trwa troszkę dłużej, lecz nigdy więcej niż 1,2 dni.
Możesz jeszcze wykonać kilka kroków, dzięki którym pojawisz się jeszcze szybciej i co najważniejsze – wyżej w wyszukiwarkach, a przede wszystkim w Google. Lecz o tym napiszę w kilku kolejnych wpisach 😉
Jeśli masz jakieś pytania, sugestie, podziel się z nami w komentarzu poniżej. Może używasz innych technik – zachęcam do wyrażenia swoich opinii.
Zobacz drugą część NETbloger Indexing System:

Dodawanie Strony do Google

Udostępnij

Zobacz również:

32 Responses

 1. No i mam problem, do jednego z moich blogów zapomniałem dodać tej wtyczki antyspamowej i musiałem poprawić wpis. Teraz widzę, że wpis się nie zaindeksował, choć kategoria, która została nowo utworzona już tak. Czy to znaczy, że dostałem bana na ten wpis? Co teraz zrobić? jak długo może potrwać ten stan?

 2. na jakiej podstawie twierdzisz, że wpis się nie zaindeksował?
  Czy też był już zaindeksowany i nagle znikł z wyszukiwarek?

 3. Porada „indeksowanie strony w Google” za pomocą przedstawionego narzędzia, które ma bardzo „złą opinię” może należałoby poinformować o tym ewentualnych użytkowników?

 4. @Darek… Prosiłbym bardzo dodawać komentarze, które komuś pomogą, bądź są pomocne przy rozwiązaniu problemu( Pytania, sugestie itp.)
  Opinie Darku, możesz sobie wypisywać na forum. Na prawdę nie mam zamiaru umieszczać tutaj „opinii” sfrustrowanych polaków.
  Po zastosowaniu kroków opisanych w tym tutorialu rezultaty będą NA PEWNO lepsze, niż w przypadku nieużycia jej w ogóle. Sprawdziłem moje metody na kilkudziesięciu stronach-DOMENACH i za każdym razem wynik był pozytywny.
  Rzecz jasna, że istnieją lepsze narzędzia, ale to jest proste, darmowe, nie wymaga instalacji i zajmuje 2 minuty…
  Zatem nie rozumiem Pańskiego komentarza, bez urazy 😉
  Ps.
  Więcej komentarze tego typu nie będą akceptowane, lecz od razu usuwane przez moderatorów 😉
  Pozdrawiam i życzę szybkiego indeksowania!

  1. Na wszystko są metody 😉 Prawda, że już troszkę dłużej trzeba czekać, lecz w dalszym ciągu można zaindeksować stronę w KILKA GODZIN 😉
   Na całe szczęście cały rok uczyłem się radzić z Google Pandą w amerykańskich googlach, także całą wiedzę będę się starał przekazać Polakom w kursie WordPress w Biznesie, który niedługo ujrzy światło dzienne 😉

 5. Hej!
  Dziękuję Ci bardzo za mnóstwo wartościowej wiedzy. Dotarłem na Twój blog dzisiaj rano w poszukiwaniu informacji o wordpressie i cały czas przeglądam+ tuninguję mój blog. Założyłem go wczoraj- tzn. przeniosłem z blogspot.com na prywatną domenę i hosting, ponieważ stwierdziłem, że jednak nie mogę sobie pozwolić na „bylejakość” i uzależnienie od blogspota.
  Mam do Ciebie pytanie- czy faktycznie ta metoda Ritobana jest aż tak skuteczna? Pewnie ją zastosuję w praktyce niezależnie od wszystkiego, bo lubię sprawdzać nowe rzeczy. Ciekawy jestem, czy w ciągu miesiąca od postawienia takiej „Ritobanowskiej witryny” z amerykańskiego programu partnerskiego zarobiłbym na Blackberry 9900, bo ostatnio niesamowicie zafascynowałem się tym telefonem. 🙂
  Zapraszam też do obejrzenia mojego „wczorajpowstałego” bloga:
  http://www.zyskiwanieprzewagi.com
  Jestem z siebie dumny, bo należę do mało technicznych osób 😛 Ba! nawet podłączyłem wtyczkę do facebooka!
  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dzięki za wartościowe porady.

 6. JAk conąć indeksowanie i pingowanie mojej strony w programie profitinstruments. Teraz zamiast mojej strony wyświetlają sie jakieś cuda, nie odnoszące się do mojej strony.

  1. Spokojnie 😉 te cuda pomogą Google w zaindeksowaniu twojej strony. Google na bieżąco śledzi te serwisy, ponieważ są to tak zwane „authority sites” i kiedy roboty natrafią na twoją stronę, zaksięgują ją i twoja strona szybciej pojawi się w wynikach wyszukiwania. (oczywiście nad tymi cudami 😉
   Pozdrawiam.

 7. Witam.zrobiłem wg poleceń wszystkie kroki z Ritobana,
  Lecz nie mogę zainstalować wtyczek.
  Nie dają się rozpakować.
  Jaki program użyć.
  Pozdrawiam-Leszek.

  1. Że indeksujesz świeżą domenę od 3-10 minut? ;P
   Jeśli miałbym się chwalić, to nawet na takim blogu jak NETbloger artykuły indeksowane są w ciągu jednej minuty i często gęsto zajmują od razu pozycję w TOP10 na interesujące frazy 😉

 8. Ja miałem to szczęście, że strona zaindeksowała się w około minutę, ale później z kolejnymi podstronami jest już problem, stron przybywa, ale google ich nie indeksuje.

 9. Niestety, w moim przypadku w ogóle quick index nie reaguje. Po wpisaniu adresu strony – vinox.pl i naciśnięciu przycisku indeksowania, nie pozostaje mi mój adres w okienku, tylko ponownie pojawia się „Example: yourwebsite.com”.

 10. Witam,
  Zrobiłem wszystko tjw. opisane,strona pojawiła się w google bardzo szybko(kilka godzin),wszystko ok ,minęło juz 3 dni ale żadna z podstron sie nie pokazuje w spisie tylko strona główna,
  Czy powinienem jeszcze poczekać cze może zindeksować podstrony(czego nie polecasz)
  Z góry dzięki za podpowiedz,
  Pozdrawiam

 11. I jak działa to jakoś? Ja dodam od siebie ze będę teraz testował indeksowanie linków za pomocą kliknięcia w niego. Skoro informacja pojawia się w Google Analitisc to znaczy ze musi widzieć takiego linki i indeksować taką stronę – jak wam się wydaje?

 12. Nie jestem przekonany czy to narzędzie wciąż działa. Otworzyła mi się tylko jedna karta a po kliknięciu w „set 2” – nie znaleziono witryny.

 13. Moja strona to:
  southampton24.co.uk
  Proszę o pomoc w wypozycjonowaniu tej witryny
  Portal już istnieje ok 3 lat i jest mało odwiedzany
  Co mogę zrobić? Proszę o wskazówki.
  Dziękuję

 14. Witam.
  Po naciśnięcie „Ritobana” przekierowuje mnie do strony, na której tego programu nie ma. Czy ja coś źle robię czy po prostu program został już usunięty?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.