Formularz kontaktowy WordPress

Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważną stroną na blogu jest strona kontakt. Jest ona jedną z niezbędnych stron na twoim blogu. Ułatwia twoim czytelnikom dotarcie do ciebie, skontaktowanie się z tobą. Pamiętam, jak bardzo się denerwowałem, kiedy chciałem o coś zapytać pewnego bloggera i za nic w świecie nie mogłem znaleźć informacji, jak się z nim skontaktować, czy w ogóle znaleźć informację o nim.
Strona kontaktowa jest sporym ułatwieniem dla twoich czytelników, czy w przypadku komercyjnej strony klientów. Kontakt na blogu jest również wielkim źródłem wiarygodności twojego bloga. Przekonuje czytelników, że nie boisz się konwersacji, jesteś pewny co do wpisów pisanych na blogu, co zwiększa twoją wiarygodność.
Jeśli tworzysz stronę kontakt, najlepiej podaj swój e-mail, skype lub gg. Niebanalnym rozwiązaniem może być również  formularz kontaktowy. Przykład strony kontaktowej możesz znaleźć na moim blogu (https://netbloger.pl/kontakt).

Contact Form 7 – Formularz Kontaktowy WordPress

Jedną z najlepszych wtyczek kontaktowych w WordPress jest Contact Form 7. Aby zainstalować wtyczkę, przejdź na stronę Wtyczki -> Dodaj nową. W polu wyszukiwania wpisz Contact Form 7 i zainstaluj ją. Wtyczka jest na tyle popularna, że posiada również polską wersję językową. Daje ona możliwość uruchomienia na blogu dowolną liczbę formularzy jednocześnie. Posiada również ochronę antyspamową ( Akismet oraz CAPTCHA ), którą możesz oczywiście kontrolować.

Wtyczka jest bardzo prosta i łatwa w użyciu. Wystarczy tylko skopiować kod i wkleić go na stronie, we wpisie lub w widżecie. Możesz dowolnie konfigurować wtyczkę według własnych potrzeb. Masz możliwość dodawania tagów, check boksów, radio boksów itp. Wtyczka oferuje również otrzymywania wiadomości z formularza umieszczonego na stronie na dwa różne adresy email.
Dodatkowo, możesz ustawić własne wiadomości z podziękowaniem za dodanie wiadomości itd. Wtyczka również łatwo integruje się z przeróżnymi wtyczkiami (na przykład z programami partnerskimi) dzięki czemu możesz przyjmować i zliczać leady.
Jest to bardzo prosta w konfiguracji wtyczka, która posiada wiele przydatnych funkcji. Opis wtyczki znajdziesz na stronie , gdzie możesz ją pobrać i zainstalować na swoim blogu.Jeśli nie wiesz, jak instalować wtyczki, zapisz się na darmowy, emailowy kurs wordpress dla zielonych, lub przeczytaj wpis Jak instalować wtyczki.
Jednak moją ulubioną wtyczką jest wtyczka premium – Gravity Forms. Posiada ona o wiele szersze zastosowanie, które opiszę w osobnym artykule. Przykład działania wtyczki Gravity Forms możesz zobaczyć na stronie kontaktowej.

Zobacz Gravity Forms

Udostępnij

Zobacz również:

11 Responses

  1. Witam, szukam formularza kontaktowego wordpress umożliwiającego dołączanie i wysyłanie niedużych plików tekstowych lub zdjęć
    pozdrawiam

  2. Moze wtyczka Gravity Forms jest dobra, najlepsza, a;e dlaczego ma angielskie zwroty? Drazni mnie ogolnie w wordpressie uzywania pola Strona WWW.

    1. Ponieważ twórcy posługują się językiem angielskim 😉 Natomiast to można oczywiście zmienić. Pole Strona WWW przeważnie jest nieobowiązkowe, więc nie rozumiem Twojej frustracji 😉

  3. Również uważam że warto poznać lepiej CF7 i iść w kierunku konstruowania formularzy za pomocą tej wtyczki. Główną zaletą jest łatwość konfiguracji i prostota obsługi oraz bezproblemowość w działaniu. Dodatkowo warto podkreślić bo nie każdy z użytkowników CF7 o tym wie że istnieje szereg rozszerzeń do tej wtyczki bardzo mocno usprawniających jej działanie i dające nowe możliwości.
    U siebie na blogu opisałem 8 przykładów takich rozszerzeń dzięki którym można np. tworzyć formularz krokowy, podpinać paypal, tworzyć warunkowe pola, czy formularz zapisu do bazy a najlepsze jest to że można te wszystkie rozszerzenia ze sobą dowolnie mieszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.