Na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważną stroną na blogu jest strona kontakt. Jest ona jedną z niezbędnych stron na twoim blogu. Ułatwia twoim czytelnikom dotarcie do ciebie, skontaktowanie się z tobą. Pamiętam, jak bardzo się denerwowałem, kiedy chciałem o coś zapytać pewnego bloggera i za nic w świecie nie mogłem znaleźć informacji, jak się z nim skontaktować, czy w ogóle znaleźć informację o nim.
Strona kontaktowa jest sporym ułatwieniem dla twoich czytelników, czy w przypadku komercyjnej strony klientów. Kontakt na blogu jest również wielkim źródłem wiarygodności twojego bloga. Przekonuje czytelników, że nie boisz się konwersacji, jesteś pewny co do wpisów pisanych na blogu, co zwiększa twoją wiarygodność.
Jeśli tworzysz stronę kontakt, najlepiej podaj swój e-mail, skype lub gg. Niebanalnym rozwiązaniem może być również formularz kontaktowy. Przykład strony kontaktowej możesz znaleźć na moim blogu (https://netbloger.pl/kontakt).
Contact Form 7 – Formularz Kontaktowy WordPress
Jedną z najlepszych wtyczek kontaktowych w WordPress jest Contact Form 7. Aby zainstalować wtyczkę, przejdź na stronę Wtyczki -> Dodaj nową. W polu wyszukiwania wpisz Contact Form 7 i zainstaluj ją. Wtyczka jest na tyle popularna, że posiada również polską wersję językową. Daje ona możliwość uruchomienia na blogu dowolną liczbę formularzy jednocześnie. Posiada również ochronę antyspamową ( Akismet oraz CAPTCHA ), którą możesz oczywiście kontrolować.
Wtyczka jest bardzo prosta i łatwa w użyciu. Wystarczy tylko skopiować kod i wkleić go na stronie, we wpisie lub w widżecie. Możesz dowolnie konfigurować wtyczkę według własnych potrzeb. Masz możliwość dodawania tagów, check boksów, radio boksów itp. Wtyczka oferuje również otrzymywania wiadomości z formularza umieszczonego na stronie na dwa różne adresy email.
Dodatkowo, możesz ustawić własne wiadomości z podziękowaniem za dodanie wiadomości itd. Wtyczka również łatwo integruje się z przeróżnymi wtyczkiami (na przykład z programami partnerskimi) dzięki czemu możesz przyjmować i zliczać leady.
Jest to bardzo prosta w konfiguracji wtyczka, która posiada wiele przydatnych funkcji. Opis wtyczki znajdziesz na stronie , gdzie możesz ją pobrać i zainstalować na swoim blogu.Jeśli nie wiesz, jak instalować wtyczki, zapisz się na darmowy, emailowy kurs wordpress dla zielonych, lub przeczytaj wpis Jak instalować wtyczki.
Jednak moją ulubioną wtyczką jest wtyczka premium – Gravity Forms. Posiada ona o wiele szersze zastosowanie, które opiszę w osobnym artykule. Przykład działania wtyczki Gravity Forms możesz zobaczyć na stronie kontaktowej.
Dodaj komentarz