Dodawanie komentarzy na stronach w WordPress

Jest wiele szablonów, które nie wyświetlają komentarzy na stronach w WordPress, ale tylko w poszczególnych wpisach. Aby dodać komentarze do twoich stron na blogu zastosuj się do tego przewodnika.
Typowy szablon w WordPress zawiera wiele plików i zazwyczaj plik single.php zawiera informacje na temat wpisów (postów) oraz plik page.php na temat stron. Aby dodać kod komentowania do stron, zaloguj się i z panelu administracyjnego wybierz Wygląd i dalej Edytor. Możesz zrobić to również za pomocą klienta FTP. W tym celu połącz się z serwerem i przejdź do podkatalogu, gdzie znajduje się twój motyw graficzny. np: TwójZainstalowanyBlog/wp-content/themes/TwójMotyw.
Teraz otwórz plik single.php i znajdź kod komentarzy jak tutaj:

<?php comments_template(); ?>

Jeśli bezpośrednio obok powyższego kodu występuje jeszcze dodatkowy kod, który jest niezbędny do poprawnego funkcjonowania komentarzy skopiuj go razem jak tutaj:

<div class=”commentsblock”>
<?php comments_template(); ?>
</div>

Pamiętaj, żeby nie skopiować za dużo kodu, ponieważ napotkasz niechciane błędy. Z reguły jednak sam kod komentarzy powinien zadziałać.
Teraz, kiedy skopiowałeś już potrzebny kod, otwórz drugi plik page.php Poszukaj miejsca na wklejenie kodu ( na przykład wklej kod przed znacznikiem </div>. Nie zapomnij zapisać pliku klikając w edytorze Zaktualizuj plik, natomiast jeśli edytowałeś przez klienta FTP, kliknij Zapisz.
Teraz otwórz stronę na twoim blogu i sprawdź, czy komentarze wyświetlają się na dole strony podobnie jak u mnie https://netbloger.pl/oferta/
Komentarze powinny działać poprawnie. Ponieważ jednak sporo motywów graficznych ma swoje kody, nie mogę Ci zagwarantować, że moje kody będą działać poprawnie. Czasami nawet szablony nie posiadają pliku single.php. Jednak w większości szablony posiadają wyżej opisane pliki. Dlatego dobrze poszukaj kodu w pliku single.php skopiuj i przenieś go do pliku page.php.
Jeśli masz jakiś problem, napisz do mnie, a chętnie Ci pomogę.

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również:

29 Responses

 1. Mógłbyś napisać poradnik jak usunąć pole mail i strona z komentarzy? Aby było tylko pole imię oraz pole do wpisania komentarza, a zarazem wszystko działało prawidłowo. 😀

  1. Z jakiej wtyczki korzystasz jeżeli chodzi o komentarze czy to jest wbudowany system ? Chodzi mi o samo reply szukam i nic sensownego nie mogę znaleźć a chciałbym aby odpowiedzi umieszczane były bezpośrednio pod komentarzem którego odpowiedź dotyczy . Może znasz jakąś ciekawą wtyczkę ? adres strony http://gwo24.pl/ możesz zobaczyć jak posklejałem to u siebie i dlaczego mi to nie odpowiada 🙂

   1. Korzystam z Divi od Elegant Themes. Wydaje mi się, że każdy szablon powinien być kompatybilny z taką podstawową funkcją. A ustawienie wielopoziomowych komentarzy w 'Ustawienia' > 'Dyskusja' nie działa?

    1. no właśnie funkcji Reply nie posiada mój theme ,więc to co mam to zlepek kilku wtyczek a opcja odpowiedź generuje mi tylko nazwę osoby której odpowiadam . Nie zabardzo rozumiem zdanie „Ustawienia’ > ‚Dyskusja’ nie działa?” . W moim wypadku w ustawieniach dyskusji tak poustawiałem że nie trzeba się logować aby komentować .Spamem się nie martwię aksmet świetnie sobie radzi 🙂 . Tylko te cholerne reply .Nie chcę również używać zewnętrznych systemów , w wypadku disqusa tworzy mi w bazie taką ilość zapytań że głowa mała ,a reszta zewnętrznych przeładowuje się za każdym razem co potrafi zwolnić stronę nawet o 50 %, sam system komentarzy. No dobra Mam także inny pomysł jednak do tego to jż kompletnie nie wiem jak się zabrać :). mianowicie połączenie komentarzy z forum w taki sposób aby pierwszy komentarz zakładał samoczynnie watek na forum . kiedyś do tego dojdę może . coś takiego mają cms-y na których są oparte portale jak http://www.nto.pl . …… ale to przyszłość teraz wystarczy jak dojdę do tego reply. Hehe się rozpisałem 🙂

 2. Mam pytanie czy w wordpressie można zrobić coś takiego aby komentowanie było możliwe tylko na wybranych stronach ?

 3. Hej, ja mam inny problem, czy wiesz może jak dodawać wpisy do poszczególnych stron w wordpress? Domyślnie wpisy są przechowywane w stronie głównej, a ja bym chciał stworzyć kilka stron np. samochody i motocykle, a wpisy dodawać do jednej lub do drugiej. Pozdrawiam

  1. Witaj, możesz to łatwo ustawić w ustawieniach WordPress’a. Przejdź do zakładki Ustawienia -> Czytanie -> Strona główna wyświetla – ustaw statyczną stronę i wybierz, którą chcesz wyświetlać. Następnie wybierz stronę z wpisami, w twoim wypadku będzie to samochody i motocykle i gotowe 😉

 4. Owszem wyświetlają mi się wpisy na stronie samochody, ale są to wszystkie wpisy. Mi chodziło o to, że dodając wpis który traktuje o samochodach, chcę aby był na stronie samochody (i tylko tu i na stronie głównej) a jak chcę napisać o motocyklach – to też tylko na stronie motocykle oraz tam gdzie wszystkie na stronie głównej. Pozdrawiam

 5. Czy można ograniczyć „na sztywno” pole edycji postów w WordPressie.
  Ograniczyłem komentarze od 20 do 90 znaków.
  Nie wiem jak zmniejszyć pole wpisów, pole edycji do dwóch wierszy po 50 znaków? Motyw Twenty Eleven , WP 3.5 .

 6. Nie potrafie sobie poradzic z dzialaniem komentarzy na stronie. W kodzie strony znalazlem „comments_template();” ale to wyglada inaczej niz w opisie wyzej. Czy ktos moglby mi pomoc ogarnac temat?

  1. Z reguły nie pozwalam na przedruk moich artykułów dopóki nie poznam strony, na której ma ten artykuł być umieszczony.
   Także proszę o podanie strony, na której chcesz umieścić artykuł 😉
   Pozdrawiam.

 7. Mi też pomogłeś
  Już kilka maili dostałem od ludzi, że chcą tam zostawić swój komentarz i nie mogą.
  W nagrodę możesz zostawić go pierwszy, będzie duży ruch 🙂

 8. A czy istnieje jakaś wtyczka pozwalająca na autocenzurę komentarzy (tj. automatyczne blokowanie takich, w których pojawiały by się słowa okreslone przez administratora)?

 9. U mnie na blogu single.php i page.php maja dokladnie ten sam kod:
  Co mam w takiej sytuacji zrobić, żeby sprawić, aby możliwość komentowania pojawiła się również na stronach (a nie tylko we wpisach)?
  Czy ktoś mógłby pomóc?

  1. Sprawdź w panelu edycji danej strony, na której zamierzasz włączyć komentarze (Panel administracyjny > Strony > Dodaj Nową). W prawym górnym rogu kliknij 'Opcje ekranu' i z wysuniętego panelu zaznacz 'Dyskusje'. Po zaznaczeniu przewiń w dół strony, pod edytor treści na stronie – powinieneś zobaczyć sekcję DYSKUSJA, w której możesz aktywować dwie opcje: 'Zezwól na komentarze' oraz 'Zezwalaj na pingbacki i trackbacki na tej stronie.' Zaznacz odpowiednią i Zapisz stronę;-).
   W niektórych szablonach komentarze na podstronach włącza się z poziomu ustawień szablonu.

 10. Polecem darmowa wtyczke wpDiscuz. Wystaczy w ustawieniach wtyczki zanzaczyc aby komentarze pojawialy sie na stronie , wpisach a nawet w złacznikach i to wszystko bez edytowania plików php. Mimo ze wtyczka dziala na osobnych wpisach i stronach to jednak mam problem taki ze gdy ustawie strone główna nie jako statyczna tylko jako najnowsze wpisy to tylko wtedy nie pojawia sie mozliwosc komentowania – a przydaloby sie aby formularz byl pod kazdym wpisem odzielnie gdy ich jest np 3 na stronie głownej – ale nie ma go zupelnie wtedy – czy wie ktos moze jak to ustawic lub co zrobic by komentarz byl mozliwy pod kazdym wpisem odzielnie?

 11. Cześć, zaczynam prowadzić bloga na WordPresie. Chcę dołączyć opcje komentowania na stronie głównej. Pobrałam wtyczkę WPDISCUZ, włączyłam. Jednak na stronie nic się nie pojawiło. W widgetach też nic. W czym rzecz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *