Dlaczego powinieneś używać WordPress'a?

Teraz będę zamieszczał już mniej wpisów technicznych odnośnie WordPressa. Więcej będę pisał o tym, jak osiągnąć sukces prowadząc własnego bloga oraz jak na nim zarabiać. Zauważyłem, że wiele ludzi ma problemy z rzeczami, które mogą wydawać się proste, dlatego również przygotowuję dla Was Wideo Kurs o WordPress.
Jeśli masz jakieś problemy i chciałbyś, aby odpowiedź znalazła się w tym wideo-kursie, napisz o tym tutaj.
Dlaczego powinieneś używać WordPressa?
Zanim napiszę coś na ten temat, zobacz dlaczego blogowanie niesie ze sobą ogromne korzyści.

 • Prowadząc bloga, twoje artykuły będą wyświetlane chronologicznie, najnowszym na górze
 • Łatwe dodawanie treści na blog
 • Treść aktualizowana jest często
 • Ludzie mogą komentować twoje wpisy
 • Ludzie również bardziej ufają artykułom zamieszczanych na bogu
 • Prowadząc bloga budujesz relacje między sobą, a czytelnikami, przy czym stajesz się dla nich ekspertem i zdobywasz zaufanie.

Możesz prowadzić bloga na zewnętrznej platformie ( np.NETbloger, WordPress), lub zainstalować blog na własnym hostingu.
O ile ta pierwsza opcja jest wygodniejsza, o tyle ta druga daje ci dużo większe możliwości. Prowadząc bloga na zewnętrznym hostingu jest może bardziej proste, jednak posiada kilka wad.
Po pierwsze, masz w dużym stopniu ograniczone możliwości ustawienia swojego bloga do swoich potrzeb. Nie posiadasz również swojej domeny. Jeśli jednak jesteś początkujący i nie chcesz prowadzić bloga eksperckiego, możesz wybrać tą opcję.
Co daje posiadanie własnego bloga na swoim hostingu?
Na pewno masz o wiele więcej możliwości ustawienia swojego bloga, jak tylko chcesz. Posiadasz również swoją domenę oraz nie jesteś zależny od nikogo, jak to jest w przypadku zewnętrznego hostingu.
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaawansowane, DARMOWE oprogramowanie WordPress, które można pobrać ze strony WordPress.org. Ja polecam do blogowania właśnie to oprogramowanie, ponieważ oferuje wiele fantastycznych funkcji przydatnych do blogowania i jest DARMOWE. Jest to według mnie najbardziej efektywny system dla blogerów.
Wielu z was myli platformę WordPress.com z oprogramowaniem WordPress.org.

WordPress.com, to platforma dla blogerów, na której możesz założyć bloga za darmo, jednak masz ograniczone możliwości edycji.
Inne platformy do zakładania blogów:

 • NETbloger.pl – społeczność oraz platforma, na której możesz sobie założyć własnego bloga ( od kwietnia 2012 )
 • WordPress.com – zewnętrzna platforma dla blogerów oparta na silniku WordPress
 • Blogger.com – platforma dla blogerów prowadzona przez Google
 • TypePad.com – również darmowa platforma, na której możesz sobie założyć bloga

Jeśli nie masz pojęcia o blogowaniu, możesz najpierw spróbować swoich sił na zewnętrznej platformie blogowej. Możesz jednak spróbować swoich sił zakładając bloga na własnym hostingu oraz używając darmowego oprogramowania WordPress. WordPress.org oferuje ci darmowe oprogramowanie, które możesz zainstalować na własnym hostingu i na własnej domenie. Nie jesteś od nikogo uzależniony, posiadasz ogromne możliwości, które oferuje WordPress.org i które opisuję u siebie na blogu NETbloger.eu.
zapraszam!

Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również:

2 Responses

 1. Ja teraz bloguję głównie na Bloggerze. Jest świetny – ale tylko i wyłącznie dla webmasterów, w przypadku zwykłych osób, niestety daje zbyt mało narzędzi i zbyt trudno jest zmienić jego layout. Ale w przypadku osób znających html+css i javascript to użycie bloggera daje ogromne możliwości.
  Nigdy nie używałem WordPressa więc nie mam porównania :(, ale jakoś mnie nie ciągnie do jego użycia

 2. W sumie Blogger też nie jest zły, jednak WordPress posiada o wiele więcej fantastycznych funkcji, które może konfigurować nawet początkujący bloger. Osobiście zachęcam do korzystania z WP na własnym hostingu, naprawdę warto, ponieważ daje on do dyspozycji większe możliwości niż blogger, czy blog na samym WordPress.com.
  WordPress posiada również setki błyskotliwych rozwiązań dotyczących SEO i nie tylko, dlatego polecam właśnie WP.
  pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *