Zaplanuj swój sukces

Zarabianie na blogach możesz traktować różnie. Są ludzie, którzy traktują to jako biznes, drudzy uważają to jako pracę. Niektórzy chcą tylko urwać parę groszy przy okazji prowadzenia swojego bloga. Niezależnie od tego, do jakiej grupy się zaliczasz, jeśli chciałbyś zacząć zarabiać na serio w internecie wykorzystując blogi, powinieneś się do tego przyłożyć. W Polsce nadal jest bardzo wąska grupa zarabiających w internecie na samym e-biznesie. Jednak jest to możliwe, musisz tylko zacząć traktować to serio.
Na początku dobrze jest zrobić sobie plan, co ja chcę na danym blogu zrobić, o czym pisać. Nie ma sensu pisać o wszystkim i o niczym. Nie musisz planować, jednak pamiętaj, że cele i zadania które sobie zaplanujesz bardzo pomogą ci w tym małym biznesie.

1. Wybierz niszę dla siebie

Najlepiej jest prowadzić bloga eksperckiego. Na przykład NETbloger.eu jest klasycznym przykładem. Możesz również zacząć pisać bloga o czymś, co cię pasjonuje. Jest to bardzo dobra taktyka, ponieważ zawsze będziesz miał silniejszą motywację do pisania o tym, co cię interesuje, jesteś w czymś ekspertem. Jeśli uważasz, że w niczym nie jesteś dobry, to bardzo się mylisz. Każdy z nas ma mnóstwo talentów, które może wykorzystać. To od ciebie zależy, co z nimi zrobisz. Dlaczego zatem nie zacząć zarabiać równocześnie pomagając ludziom stawać się lepszymi? Jeśli jednak uważasz, że nie jesteś dobry w niczym (wierze, że tak nie jest ), odnajdź niszę która cię interesuje, poznaj ją i stań się w danej dziedzinie ekspertem!
Jeśli nie jesteś przekonany, jaką niszę wybrać, przejdź na stronę http://artelis.pl/ i wybierz po prawej stronie odpowiednią dla siebie. Masz do wyboru naprawdę dużo kategorii. Kliknij w kategorię, która cię interesuje i wybierz szczegółowo niszę. Im bardziej szczegółowa nisza, tym wbrew pozorom lepiej dla ciebie. Dlaczego? Nie wybierasz niszy głównej po to, aby tylko założyć kolejny blog, lecz wybierasz niszę szczegółową, ponieważ chcesz ją zdominować. I to całkowicie. Kiedy zdominujesz mniejszą konkurencję, przejdziesz dalej, systematycznie wzbijając się w górę.

1.1 Jak najlepiej dopasować niszę dla siebie?

W rzeczywistości mamy 2 rzeczy, dzięki którym możemy dobrać tą najlepszą niszę dla siebie:
Doświadczenie oraz o czym już wspominałem, pasja. O wiele bardziej wartościowe będą artykuły, czy wpisy pisane przez kogoś kto ma doświadczenie w danej dziedzinie od tego, kto nie ma zielonego pojęcia w danej dziedzinie. Podobnie, jeśli pasjonujesz się czymś, twoje artykuły będą cieszyły się większym powodzeniem od tych, które napisałeś od niechcenia, bo trzeba było.
Co więcej, jeśli jesteś w danej dziedzinie ekspertem, możesz zaoferować więcej unikatowej treści dal swoich czytelników. Dlatego dobrze się zastanów nad niszą do eksperckiego bloga. Z reguły każdy, kto zarabia na blogach posiada 1 lub kilka eksperckich blogów.
Nie wszystkie blogi, na których będziesz zarabiał muszą być eksperckie. Dobrze jest jednak prowadzić przynajmniej jeden.
Jeśli zastanawiasz się nad niszą, o której chcesz pisać, poszukaj na przykładowych serwisach:

Już w następnej części opiszę kolejny ważny aspekt, jakim jest przeprowadzenie badania słów kluczowych. Bardzo ważny krok, który jest bardzo często pomijany przez początkujących, a nawet zaawansowanych blogerów.

Udostępnij

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.