Spolszczenie WordPress 3.3.2

W tym krótkim Wpisie dowiesz się, jak zainstalować spolszczenie do WordPressa. Na stronie głównej WordPress’a możesz pobrać za darmo polską wersję językową.

Wpis ten jest aktualizowany po wyjściu każdej nowej wersji WordPressa. Dokładna wersja spolszczenia jest napisana niżej pod linkiem. Jeśli widzisz, że spolszczenie nie jest już aktualne, a chciałbyś pobrać najnowszą wersję języka polskiego, koniecznie daj mi znać!

Jeśli zainstalowałeś, lub masz do dyspozycji tylko WordPressa z angielską wersją językową, pomogę Ci wgrać spolszczenie. Spolszczenie możesz pobrać z mojego bloga w formacie .rar. W tym celu kliknij w poniższy link i zapisz paczkę na dysku.
https://netbloger.pl/materialy/languages.rar

Spolszczenie WordPress 3.3.2 – Instalacja

1. Wypakuj archiwum i wrzuć cały folder languages na serwer, gdzie zainstalowałeś WordPress’a do katalogu:
/public_html/twojblogwordpress/wp-content/
2. Następnie musisz ustawić język polski całego bloga. W tym celu edytuj plik config.php w głównym katalogu WordPress’a łącząc się przez FTP korzystając z  filezilli. Jak obsługiwać program filezilla znadziesz również na moim blogu:
https://netbloger.pl/filezilla-ftp-klient/

Spolszczenie WordPress - SCREENSHOT #1

 
3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wp-config.php i dalej „edytuj”. Poszukaj w pliku ścieżki:

define ('WPLANG', '');

i wpisz pl_PL. Pamiętaj, aby nie zostawić żadnych spacji(białych znaków), bo możesz sobie tylko przysporzyć problemów. Wpisz po prostu pl_PL jak to jest pokazane na przykładzie niżej

Spolszczenie WordPress - SCREENSHOT #2

 
4. Teraz Zapisz plik i wyślij go z powrotem na serwer( Potwierdź jak pokazałem poniżej)

Spolszczenie WordPress - SCREENSHOT #3

 
Jeśli wykonałeś poprawnie wszystkie kroki twój blog został pomyślnie spolszczony. Masz problem? Próbujesz się z czymś uporać, ale nie możesz znaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, problemy? Podziel się z nami dodając komentarz lub zadaj pytanie w formularzu na moim blogu.
Powodzenia 😉

Udostępnij

Zobacz również:

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.