Jak zabezpieczyć, optymalizować i pozycjonować WordPress?

Coraz więcej otrzymuję pytań na temat zabezpieczania, optymalizowania i pozycjonowania WordPressa po ostatnich zmianach, jakie zaserwowało i serwuje nadal Google. Dlatego postanowiłem utworzyć kurs, w którym zawarłem odpowiedzi na te pytania.

1. Bezpieczeństwo

Społeczność internetowa w Polsce szybko się rozwija, a co za tym idzie – ryzyko włamania, utraty danych na rzecz spamerów i hakerów.  Musisz być tego świadomy i dołożyć wszelkich starań, aby blog był jak najlepiej zabezpieczony.
Razem z zespołem przetestowaliśmy mnóstwo rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo WordPressa i wybraliśmy te najskuteczniejsze, dzięki którym uczynisz bloga bardziej bezpiecznym.

2. Optymalizacja

Google chce promować strony wysokiej jakości, tworzone przez ekspertów. Musisz zdać sobie sprawę, że nie tylko treść, jaką udostępniasz na blogu czyni go blogiem wysokiej jakości. Ponieważ, jeśli posiadasz wolno-ładującą się stronę, często z błędami – tracisz tych mniej cierpliwych odwiedzających. Google to zauważyło i postanowiło zwiększyć znaczenie szybkości strony.
Jeśli nie posiadasz zoptymalizowanej strony – tracisz czytelników i na własne życzenie zmniejszasz konwersję na swojej stronie. WordPress jest bardzo elastycznym CMSem i nie musisz być informatykiem, aby poprawić szybkość ładowania się strony nawet o kilka sekund. Jak to osiągnąć – dowiesz się w raporcie Optymalizacja WordPressa.

 3. Koniec Pozycjonowania…

Chociaż koniec pozycjonowania jest jeszcze odległy, Google coraz skuteczniej zmusza webmasterów do tego, aby przyłożyć się bardziej do optymalizowania stron niż do pozycjonowania. Czynniki takie jak szybkość, konwersja, User Experience (doświadczenie użytkownika) nie miały jeszcze tak wielkiego znaczenia, jak teraz.
Znów WordPress posiada szeroki wachlarz rozszerzeń, dzięki którym możesz tworzyć strony wysokiej jakości, strony, które Google będzie premiowało wysokimi miejscami w swojej wyszukiwarce.
Dlatego przygotowałem dla Ciebie Najbardziej Kompletny Kurs WordPressa [Za Darmo].
Otrzymasz Raporty PDF na temat Bezpieczeństwa, Optymalizacji i Pozycjonowania Bloga. Wszystkie porady, które otrzymasz, zostały przetestowane przez nasz zespół wielokrotnie. Jeśli jeszcze nie zapisałeś się na listę mailingową NETblogera, zrób to teraz, a otrzymasz cały kurs za darmo (Podaj swoje Imię oraz Adres Email w formularzu na początku strony)
Mam dla Ciebie jeszcze jedną – świetną wiadomość. Chciałbym zaprosić Cię do współtworzenia szkolenia multimedialnego WordPress w Biznesie. Na czym to polega? Aktualnie trwa wersja BETA i jako Beta Tester otrzymasz możliwość wpływania na treść szkolenia.

Kliknij Tutaj, aby dowiedzieć się więcej

Udostępnij

Zobacz również:

10 Responses

  1. Powiem szczerze, że dziwię się, że w takim artykule nie znalazły się dwa podstawowe słowa hasła: SEO Site Tools oraz Jetpack 🙂 Według mnie to świetne narzędzia dla początkujących webmasterów i adminów 🙂

    1. Z całym szacunkiem JetPacka początkującym webmasterom bym nie polecił. Powoduje zbyt częste konflikty z wieloma popularnymi wtyczkami. Co masz na myśli SEO Site Tools? Jeśli chodzi o SEO w WordPress, wtyczka Yoasta miażdży konkurencję 😉 Nie trzeba już bawić się w inne superaśne wtyczki SEO 😉

  2. Pozycjonowanie nigdy się nie kończy. To proces ciągły, nieskończony wręcz. A co do wpisu, bardzo ciekawy.

  3. Myślę, że wspomniane w komentarzach używanie wtyczek to dobre rozwiązanie. Wymienione bezpieczeństwo i optymalizacja to podstawa w WordPress. Odpowiednio przeprowadzone mogą przynieść naszej stronie wzrost pozycji w Google. Z drugiej strony SEO to proces ciągły, np. ze względu na okresowe zmiany w algorytmie należy na bieżąco reagować na spadki pozycji.

  4. Optymalizacja a pozycje w wyszukiwarce niby miały przejść rewolucję, jest 2022 rok i niby owszem – jest wiele zmian. Jednak nie da się ot tak zwyczajnie być widocznym w ogóle bez linków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.