Instalacja i konfiguracja wtyczek

Instalacja wtyczek do WordPressa jest niezbędna, jeśli chcesz mieć przyzwoitego bloga. WordPress dysponuje gigantyczną ilością wtyczek na bardzo różne tematy. Krótko mówiąc, dobre wtyczki do WordPressa to podstawa, a jest ich całe mnóstwo.

Aby zainstalować jakąś wtyczkę, zaloguj się do panelu administracyjnego poprzez link http://twojastrona/wp-login.php i wybierz zakładkę Wtyczki. Rozwinie ci się miniaturowe menu, gdzie możesz wybrać opcje takie jak:

Zainstalowane – wyświetla wtyczki zainstalowane w WordPressie lecz niekoniecznie muszą być one włączone. Tutaj możesz włączać i wyłączać wtyczki oraz je usuwać.

Dodaj nową – jeśli chcesz zainstalować jakąś wtyczkę, wybierz właśnie tę opcję. Zobaczysz u góry menu spośród którego możesz wybrać, co chcesz zrobić. W polu szukaj wpisujesz wtyczkę, która cię interesuje i klikasz szukaj wtyczek, po czym wybierasz opcję zainstaluj. Po prawej stronie od opcji Szukaj zauważ opcję Wyślij na serwer. Skorzystaj z niej, kiedy chcesz zainstalować wtyczkę z dysku. Pamiętaj jednak, że musi być ona w formacie .zip aby móc ją wysłać na serwer. Dalej na prawo zobaczysz polecane( wyświetla polecane wtyczki), popularne, najnowsze oraz ostatnio zaukualizowane. Jeśli chcesz wybrać coś dla siebie, możesz poszperać za różnymi wtyczkami.

Kolejną opcją jest Edytor – możesz tutaj edytować kod wtyczek. W opcji wybierz taką, która cię interesuje.

Teraz, kiedy wiesz, jak instalować wtyczki, zobacz jak je konfigurować na przykładzie wtyczki All in one SEO Pack

Udostępnij

Zobacz również:

4 Responses

 1. Witam, ma prośbę o poradę- właśnie założyłam bloga na wordpressie, darmowego i chciałabym zainstalować wtyczki (do map google i tworzenia galerii zdjęć), ale u mnie w panelu administracyjnym nie ma opcji „Wtyczki”…Słyszałam, że w darmowych blogach nie można instalować wtyczek- czy to prawda? I w takim razie co zrobić, żeby móc?
  Pozdrawiam,
  Ola

  1. Niestety w darmowej wersji WordPress.COM nie jest dostępna instalacja własnych wtyczek. Aby mieć taką możliwość, musisz wykupić konto premium, bądź założyć bloga na własnym hostingu.
   Pozdrawiam.

 2. Witam, założyłem worpressa na darmowym serwerze ugu.pl. Niestety kiedy wejdę do panelu „dodaj wtyczki” to wyświetla się komunikat „Warning: Wystąpił nieoczekiwany błąd. Coś może być nie tak z WordPress.org lub konfiguracją Twojego serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj znaleźć pomoc na forum. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /virtual/w/y/*******.ugu.pl/wp-admin/includes/plugin-install.php on line 77”.
  Tak samo nie działają aktualizacje w kokpicie (brak przycisku aktualizacji). Kiedyś zadziałało, wydaje mi się że dzięki zmianie praw dostępu do jakichś katalogów. Jakich nie pamiętam bo to były dopiero moje pierwsze próby z WP i nie zapisałem sobie jak to zrobiłem. W jaki sposób ustawić prawa dostępu do katalogów żeby aktualizacje i wtyczki zaczęły być dostępne? Chyba że to coś innego…
  Pozdrawiam
  Krzysiek

 3. Witam. Ja założyłem bloga http://egzaminzkwalifikacji.pl/ na serwerze az.pl za około 50 zł za 1 rok. Wtyczki do WordPressa mogę instalować, odinstalowywać oraz wyłączać wg uznania. Co prawda hosting nie daje 100% gwarancji działania (już kilka godzin nie działała strona oraz kontakt z serwisem średni.
  Ostatnio katuję wtyczkę do newslettera.
  Pozdrawiam
  Ekspert
  (od egzaminów zawodowych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.