Instalacja i konfiguracja szablonów graficznych

Aby zainstalować motywy graficzne do twojego bloga wykonaj kilka kroków opisanych poniżej. Zaloguj się do panelu administracyjnego przez link http://twojastrona.pl/wp-login.php i wybierz z prawego panelu administracyjnego Wygląd i dalej Motywy. Pojawi ci się okno z dostępnymi motywami graficznymi, które masz zainstalowane na blogu i które możesz aktywować poprzez opcję Aktywuj pod miniaturą szablonu.

Jeśli chcesz wgrać szablony na serwer, wybierz Wygląd i dalej Dodaj nowe motywy. Zobaczysz panel wyszukiwania, gdzie możesz znaleźć motywy, jeśli nie masz nic sprecyzowanego. Natomiast jeśli masz szablony na dysku i chcesz je wysłać na serwer, możesz zrobić to poprzez opcję Wyślij na serwer.

UWAGA! w ten sposób możesz zainstalować motywy tylko w archiwum w formacie .zip Jest to bardzo częsty błąd świeżego blogera, więc zwróć na to uwagę 😉

Jeśli posiadasz taki szablon ( w archiwum .zip), to możesz zainstalować go właśnie dzięki tej funkcji WordPressa. W tym celu w opcjach Motywy kliknij wyślij na serwer. Następnie kliknij przeglądaj i poszukaj swojego motywu. Kiedy już wybierzesz szablon, kliknij zainstaluj. Poczekaj chwilę aż instalator zakończy swoją pracę, po czym wróć do przeglądania motywów i wybierz go klikając aktywuj.

UWAGA. Jeśli posiadasz WordPress MU (multi-user), to po wysłaniu motywu na serwer udaj się do administracji blogami (drugie od góry w prawym panelu) dalej motywy graficzne i ustaw dla tego motywu status aktywny ( TAK).

Może się zdarzyć, że ściągniesz sobie szablon z dodatkami w archiwum. Takiego szablonu nie możesz zainstalować wewnętrznie. Tutaj przyda Ci się klient FTP ( Polecam Filezilla) zaloguj się na serwer i wrzuć wypakowany już szablon do katalogu /wp-content/themes/, natomiast wtyczki potrzebne do prawidłowego działania do katalogu /wp-content/plugins/.

Niektóre szablony posiadają możliwość konfiguracji. Jeśli taka istnieje, znajdziesz ją w Panelu Wygląd. Możesz również edytować kod twojego szablonu. W Panelu wygląd wybierz opcję Edytor.

Do każdego motywu graficznego możesz dodać widgety. W tym celu wybierz Wygląd i dalej Widgety.

Udostępnij

Zobacz również:

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.