Dlaczego Warto Używać WordPressa – 7 Powodów

Nie wiem dlaczego, ale wyszukiwarki kochają WordPress’a ,a przede wszystkim Google.com.
Różnica między tradycyjnym budowaniem strony ( używając Dreamwaver, Xsite Pro itd, może nawet za pomocą NotePada, jeśli jesteś pasjonatą! ;)) a WordPress’em jest zadziwiająca.
Co wyróżnia WordPressa, jako system nie tylko do blogowania, ale również wszystkich innych rodzajów stron internetowych?

 • Strona oparta na WordPress zostanie zaksięgowana o wiele szybciej i wyżej w wyszukiwarkach, niż strona tworzona za pomocą każdego innego narzędzia.
 • Jest zupełnie za darmo. Tak – to prawda. Słowa genialne i darmowe w Polsce do siebie w ogóle nie pasują? Jeśli nawet to prawda, to nie ma się czym przejmować. WordPress nie jest Polskim produktem (pomimo iż posiada swoją spolszczoną wersję :D)
 • Każdy może używać WordPress’a. Nie musisz znać za grosz wszelkiego rodzaju języków programowania PHP html, aby wybudować samodzielnie stronę. Ja do dziś nie umiem stworzyć strony w PHP, czy nawet HTML używając samego kodu – a z WordPressem sobie całkiem dobrze radzę)
 • Możesz o wiele szybciej postawić profesjonalnie wyglądającą stronę. Oh tak, zapomniałem – przecież nic nie pobije szybkości X site pro w budowaniu szybkich stron. Jednak jeśli chcesz Mieć ładnie wyglądającą stronę – musisz męczyć się (X site pro) z nagłówkami itp. w photoshopie. W wordpress jedyną rzeczą, jaką wykonasz – to wgranie nowego, eleganckiego szablonu za pomocą 3,4 kliknięć myszki.
 • Istnieją tysiące, jak nie miliony gotowych i darmowych na prawdę ładnych motywów w sieci. Nie musisz sam tworzyć wyglądu – wystarczy, że wybierzesz sobie najodpowiedniejszy dla Ciebie i go aktywujesz w panelu (Jak to zrobić?)
 • Ogromna baza darmowych wtyczek – które w niesamowity sposób ułatwiają stworzenie strony o jakiej marzysz. Ciekawe wtyczki – które na pewno pomogą Ci w tworzeniu twojej strony znajdziesz na moim nowym mini-blogu NETblogera.
 • WordPress jest przyszłością. Oczywiście – na początku może Ci się wydawać, że ma mało opcji, ciężko cośkolwiek ustawić niestandardowo. Ale prawda jest taka, że wyszukiwarki kochają WordPress’a i jeśli go nie używasz – tracisz znakomitą szansę na lepszy start, większy sukces.

 

Udostępnij

Zobacz również:

3 Responses

 1. To jest to, ja używam wp do miniblogów i odnoszę o wiele lepsze rezultaty, niż przy tworzeniu stron np. za pomocą dreamweavera.
  pozdrawiam

 2. W WordPress`ie najlepsze jest to, że nie zamyka nam dostępu do modyfikacji tych wszystkich plików PHP czy CSS- nie jest tylko prostym, graficznym kreatorem stron. Jest to także świetne narzędzie dla początkujących. Tak jak napisałeś- kilka kliknięć, wybór motywu i estetyczna strona gotowa. Ja jednak polecam takim osobom naukę stylowania i samodzielne próby modyfikacji. W przyszłości bowiem może zdarzyć się sytuacja, że będziemy chcieli np. przesunąć przycisk o 2px i niewykonanie tego zadania nie będzie pozwalało nam usnąć 🙂 Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.