All-In-One-SEO Pack

All-In-One-SEO Pack jest bardzo ważną częścią SEO (Search Engine Optimization),
czyli odgrywa ważną rolę w pozycjonowaniu. Wtyczka tworzy w twoim blogu title tagi i metatagi tak, aby zawierały słowa kluczowe i opisy, które możesz konfigurować wewnątrz wtyczki jak również i w dodawaniu postów, o czym piszę w artykule zaawansowane dodawanie wpisów. Ta wtyczka tworzy odrębne słowa kluczowe również dla wpisów. Krótko mówiąc tworzy ona więcej unikalnych treści dla wyszukiwarek, a tego chyba chcemy, prawda?

Aby zainstalować wtyczkę, zaloguj się do panelu administracyjnego i w z Menu Wtyczki wybierz Dodaj nową. Dalej w pustym polu wpisz All in One SEO pack, po czym kliknij szukaj wtyczek. Znajdź ją i kliknij Zainstaluj (po prawej stronie w kolumnie Działania)

Wyskoczy ci okno ze szczegółowymi informacjami. Możesz ją pobrać na dysk i wgrać na serwer. Wygodniej jednak jest załatwić to wewnątrz. W tym celu kliknij Zainstaluj na pomarańczowym tle i poczekaj na zakończenie pracy przez instalatora. Po pomyślnej instalacji wybierz Włącz wtyczkę. Teraz twoja wtyczka jest włączona i powinna działać poprawnie. Prawdopodobnie wyskoczy ci komunikat:

All in One SEO Pack must be configured. Go to the admin page to enable and configure the plugin.

Kliknij w link the admin page lub wejdź w Ustawienia i wybierz All in One SEO.
 Zobaczysz panel administracyjny wtyczki, gdzie można ją konfigurować. W miejscu plugin status zaznacz Enabled aby ją włączyć.

Dalej w znacznikach Home Title: wpisz tutaj tytuł Twojego bloga.

Natomiast w znacznikach Home Description wpisz opis Twojego bloga, jaki będzie wyświetlany w przeglądarce.

W polu Home Keywords wpisz słowa kluczowe twojego bloga.

Na tym etapie możesz zakończyć podstawową konfigurację. Oczywiście możesz zaznaczyć również aby kategorie czy tagi były używane jako meta  keywords, jednak podstawowa konfiguracja obejmuje Tytuł bloga, opis oraz słowa kluczowe.

 
Udostępnij
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zobacz również:

7 Responses

 1. Witam, miałbym takie pytanie, czy jak się już skonfiguruje tą wtyczkę to ile zajmuje np: googlom aktualizowanie danych na bieżące?
  Pozdrawiam

  1. @ privsans
   Witaj, aktualizowanie danych przez google zależy w dużym stopniu od Twojej witryny, w jakim jest stanie itp. Natomiast po skonfigurowaniu wtyczki na początku blogowania, trzeba poczekać kilka dni, aby google zaindeksowało Twój blog, czy stronę

 2. Mam duży problem z tą wtyczką. Zainstalowałam, skonfigurowałam, zapisałam zmiany, ale i tak ciągle pojawia się ten komunikat: All in One SEO Pack must be configured. Go to the admin page to enable and configure the plugin.
  All in One SEO Pack now supports Custom Post Types and Google Analytics.
  Więc znów konfiguruje (włączam, wypełniam podstawowe pola i zapisauję) i znów to samo!
  W czym tkwi błąd?
  Proszę o szybką odpowiedź.

  1. Tak Artur, zdecydowanie się z Tobą zgadzam. Swoje szkolenia z WordPress SEO opieram w większości na wtyczce WordPress SEO by Yoast, ewentualnie na headspace2. Wtyczka od Yoasta jest tak naprawdę najbardziej kompletną wtyczką, jeśli chodzi o SEO. Ten wpis jest troszkę przestarzały, własnie przymierzam się do aktualizacji informacji na tym blogu 😉
   Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *