10 sposobów promowania wpisów na blogu

Jak promować swoje posty?
Wielu blogerów promuje swoje wpisy na różne sposoby. Niektórzy robią to bardzo chaotycznie; dodają i udostępniają swoje wpisy, gdzie się tylko da. Zauważalnym błędem jest to, że większość blogerów poszukuje czytelników dla swojego bloga promując go jako całość. Chodzi o to, że wielu z nich stara się przyciągnąć internautów na główną stronę swojego bloga.
Oczywiście, nie ma w tym nic złego, jednak szybciej znajdziesz czytelników udostępniając i promując swoje pojedyncze Wpisy.
Promując wpisy staniesz się bardziej efektywny, ponieważ trafisz do osób, które poszukują np. rozwiązania problemu, który ty opisujesz na swoim blogu.
Po opublikowaniu wpisu, poświęć kilka chwil na udostępnienie wpisu w sieci. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a na pewno dotrzesz do szerszego grona odbiorców.

 1. Wiadomości w serwisach społecznościowych. Poinformuj swoich znajomych na Facebooku, Naszej Klasie, Twitterze, czy blipie, że dodałeś Wpis. Uważaj, żeby nie zasypać twoich znajomych i obserwujących Ciebie masowymi linkami. Rób to mądrze, z czasem, kiedy będziesz miał więcej osób obserwujących Cię, podążających za Tobą, takie kampanie będą coraz bardziej silniejsze.
 2. Kampanie Bookmarkingowe. Promuj wybiórczo swoje wpisy na stronach typu kciuk, wykop, reddit, Spis.pl itd. Jeśli używasz WordPress’a przeglądnij mój wpis na temat wtyczek społecznościowych w WordPress. Zainstaluj wtyczkę SOCIABLE POLSKA EDYCJA, która pozwoli Ci na szybsze prowadzenie takich kampanii. Dlaczego wybiórczo? Ponieważ lepszy efekt osiągniesz dodając kilka linków dziś, kilka jutro, kilka za tydzień itd. To pozwoli na wyższy ranking wpisu w Google. A Organic Traffic(traffic z wyszukiwarek) jest dla nas rzeczą ważną. Jak efektywnie prowadzić kampanie Bookmarkingowe opisałem w swoim raporcie NETbloger Indexing System, który możesz otrzymać za darmo po zapisaniu się na listę: https://netbloger.pl/newsletter
 3. Komentarze na innych blogach. Pomagaj ludziom rozwiązać ich problemy, dodawaj komentarze na innych blogach. Skorzystaj z wtyczki CommentLuv, która jest doskonałym narzędziem do promowania wpisów. Nie chodzi mi tutaj o dodawanie komentarzy typu „Super Post”, „Dzięki, jesteś wielki :D” lecz postaraj się komuś pomóc, weź udział w dyskusji.
 4. Komentarze na Forach. Podobna zasada, jak przy komentowaniu na blogach. Pomagaj ludziom, którzy mają podobny problem do tego, który opisałeś w swoim wpisie i dodaj link do niego.
 5. Sygnatury mailowe. Dodawanie podpisów do wysyłanych emaili jest dosyć powszechne. Lecz spróbuj dodać link do najnowszych wpisów. Jeśli wysyłasz email związany z treścią umieszczonego wpisu, dodaj link w sygnaturze.
 6. Wpisy Follow up. Opisz dany problem w kilku częściach, w kilku wpisach. Np. u mnie na blogu możesz zauważyć taką strategię tutaj: NETbloger Indexing System.
 7. Reklamy Wpisów. Możesz również reklamować swoje wpisy korzystając z Google Adwords czy też facebook ads.
 8. Marketing Artykułowy. Napisz podobny artykuł do tego, który umieściłeś na blogu i dodaj do serwisów takich jak artelis.pl, albercik.pl, publikuj.org itp. W stopce artykułu dodaj link do unikalnego, jakościowego wpisu na blogu
 9. Newsletter, RSS. Promuj swoje wpisy zakładając newsletter, bądź uruchom kanał RSS dając możliwość subskrybowania twoich wpisów.
 10. Wewnętrzne linki. Przykładem może być ten wpis, ponieważ promuje on wewnętrzne wpisy na moim blogu. Jeśli będziesz dodawał je mądrze, możesz również zwiększyć oglądalność swoich wpisów.

Opublikowana lista nie jest idealna i jedyna w swoim rodzaju. Istnieje wiele strategii, jak promować siebie, swoje artykuły, videa itd.
Nie każdy wpis będzie promowany według powyższych sposobów. Osobiście promuję 1, maksymalnie 2 wpisy tygodniowo. Reszta musi sobie radzić sama. 😉
Lecz tych 10 uważam za podstawy. Jeśli stosujesz jakieś inne strategie, podziel się z nami w komentarzu poniżej.

Udostępnij

Zobacz również:

7 Responses

 1. Dzięki za te wskazówki 🙂
  promocja na forach może być bardzo skuteczna, jeśli tylko odpowiednio się do tego zabierzemy czyt. nie spamujemy bezmyślnie 🙂
  Pozdrawiam, Mariusz

 2. Oprócz stosowania wtyczki CommentLuv dobrze jest dopisać się na listę u Justyny http://www.evive.pl/polskie-blogi-commentluv/ Wtedy można znaleźć więcej blogów umożliwiających nam promocję własnych wpisów i pozyskiwanie czytelników. Fajną sprawą jest też wtyczka ThankYou – jeśli skomentujesz wpis na moim blogu, zobaczysz jak działa 😉 Pozdrawiam

 3. Bardzo dobry artykuł i dobrze wypromowany bo od razu na niego trafiłam, szukałam jakiegoś sposobu na wypromowanie mojego wpisu i go znalazłam.
  polecam również Dietetyk Online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.